Wszywka alkoholowa – Esperal

Wszywka alkoholowa – Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal na alkoholizm

Co roku na świecie z powodu spożywania alkoholu śmierć ponosi ponad 3 miliony osób. Nie pozwól, aby miał on wpływ także na Twoje życie!

Alkoholizm nie pojawia się nagle. Jest to choroba, która postępuje, a we wczesnym etapie jest ciężka do zauważenia. Mimo że jest wiele charakterystycznych zachowań, to na samym początku są one po prostu ignorowane. Uzależnienie od substancji alkoholowych spowalnia funkcje układu nerwowego oraz daje psychiczne i fizyczne objawy, które „zmuszają” osobę uzależnioną do sięgania po alkohol. Zapamiętaj – im wcześniej problem alkoholowy zostanie zauważony, tym łatwiej będzie pokonać chorobę!

Wszycie esperalu w leczeniu alkoholizmu

Esperal (Disulfiram WZF) to niepozorny lek w postaci małej tabletki, dzięki któremu rozpoczniesz drogę do pełnej trzeźwości. Oryginalna wszywka alkoholowa to skuteczny sposób, aby zachować trwałą abstynencję i osiągnąć sukces w leczeniu alkoholizmu. Zabieg zawsze przeprowadza wykwalifikowany lekarz. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny. Dla wielu osób borykających się z uzależnieniem lek ten jest najlepszą z form leczenia gwarantującą utrzymanie abstynencji.

Czym jest wszywka alkoholowa?

Leczenie choroby alkoholowej to długotrwały i wieloetapowy proces, który w wielu przypadkach może okazać się bezskuteczny bez specjalistycznej pomocy. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów w leczeniu alkoholizmu jest leczenie wszywką alkoholową esperal. Substancją czynną leku esperal jest disulfiram, który w postaci tabletek umieszczany jest pod skórą w okolicy pośladka. Zaszyty esperal hamuje naturalne procesy odpowiadające za trawienie etanolu (nie dopuszcza do dehydrogenazy aldehydowej), przez co pacjent po wypiciu alkoholu odczuwa wyjątkowo nieprzyjemne dolegliwości, które utrudniają codziennie funkcjonowanie.

W działaniu długotrwałym esperal powoduje u alkoholika awersję do picia, co w efekcie pozwala na zachowanie całkowitej abstynencji alkoholowej i z czasem prowadzi do pokonania uzależnienia od alkoholu.

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Lekarz dokona dokładnego rozeznania, co pozwoli po poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, a także zaawansowanie jego choroby, by dopasować moc działania wszywki alkoholowej.

Nieprzyjemne objawy pojawiające się po wypiciu alkoholu:

 • pulsujące bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • przyspieszone bicie serca,
 • nudności,
 • wymioty,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • duszności,
 • skoki ciśnienia,
 • spadek ciśnienia tętniczego,
 • uczucie niepokoju.

Nieprzyjemne dolegliwości mogą trwać do 10 godzin.

Polecane przez nas kliniki zajmujące się esperalem

Nasz Gabinet oddział Kraków Kraków, ul. Siewna 4/5 519 775 225
ngm warszawa
Nasz Gabinet oddział Warszawa Warszawa, ul. Klimczaka 8 +48 519 775 225
nasz gabinet Wrocław
Nasz Gabinet oddział Wrocław Wrocław, Dworcowa 11B +48 519 775 225

Wskazania do zabiegu wszycia esperalu

Leczenie alkoholizmu dzięki wszyciu esperalu skierowane jest do osób, które chcą wygrać walkę z alkoholizmem i zacząć zupełnie nowe życie. Disulfiram to doskonałe rozwiązanie w leczeniu uzależnienia, które pozwala całkowicie ograniczyć spożywanie alkoholu.  Jeśli domowe sposoby i interwencja bliskich osób okazały się niewystarczające, aby pokonać chorobę alkoholową, to esperal jest ostatnią deską ratunku.

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Lekarz dokona dokładnego rozeznania, co pozwoli poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, a także zaawansowanie jego choroby, by dopasować odpowiedni dawkę preparatu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • nadwrażliwość na lek esperal,
 • stan nietrzeźwości pacjenta lub alkohol we krwi na 24 godziny przed implantacją wszywki, alkoholowej,
 • problemy z układem krążenia,
 • choroby niedokrwienne serca
 • problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
 • zażywanie niektórych leków.

Sama kuracja Esperalem zaliczana jest do rodzaju terapii awersyjnych. Oznacza to, że dzięki substancji czynnej leku (Disulfiram) pacjent nabywa awersji do dalszego spożywania substancji alkoholowych.

Jak działa esperal?

Wszywka alkoholowa działa natychmiast po wypiciu alkoholu. Działanie lecznicze rozpoczyna już po pierwszym spożyciu alkoholu po wszyciu esperalu. Lek bardzo często wspomaga terapię, a właściwie uzupełnia ją, działając holistycznie, przez co skutecznie zbliża pacjenta do życia bez nałogu. 

Esperal działa od 8 do 12 miesięcy, jednak po tym okresie osoba uzależniona może zaszyć się ponownie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w przyszłości zaszywać się profilaktycznie. Skuteczność esperalu wzrasta, kiedy zastosowana zostanie kompleksowa terapia uzależnień. Esperal nie upośledza czynności motorycznych oraz nie ma żadnego wpływu prawidłowe funkcjonowanie organizmu (pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza).

Wszywka jest praktycznie niewidoczna, przez co całość zabiegu zalicza się do niezwykle dyskretnych. Średnio tydzień po implantacji wszywki alkoholowej pozostaje jedynie drobna blizna, więc o to również nie należy się martwić.

Zwiększone stężenie aldehydu octowego w organizmie prowadzi do tzw. reakcji disulfiramowej, która ma objawy podobne do zatrucia się alkoholem. Przy terapiach, w których zastosowano oryginalną wszywkę alkoholową, nie ma możliwości, żeby była ona nieskuteczna i aby można było ją “przepić”.

Leczenie lekiem esperal zaliczane jest do rodzaju terapii awersyjnych. Oznacza to, że dzięki substancji czynnej leku pacjent, ze względu na nieprzyjemnie dolegliwości, nie decyduje się już więcej na picie alkoholu.

Przed zabiegiem najważniejsze jest zachowanie trzeźwości – minimum przez 24 godziny. W przeciwnym razie wykonanie zabiegu nie będzie możliwe. W momencie implantacji wszywki w organizmie nie może być alkoholu, dlatego przed zabiegiem najlepiej udać się na odtrucie alkoholowe, które pozwoli pozbyć się z organizmu szkodliwych substancji.

Przed zabiegiem najważniejszym zabiegiem jest zachowanie trzeźwości. 24 godziny to minimum, jakie należy zachować. W przeciwnym razie zabieg nie będzie możliwy, ponieważ disulfiram działa bardzo szybko – w momencie implantacji wszywki w organizmie nie może być alkoholu. 

Dlaczego warto zastosować wszywkę alkoholową?

Leczenie alkoholizmu najlepiej rozpocząć we wczesnej fazie uzależnienia. Wcześniejsze wykrycie choroby i rozpoczęcie terapii esperalem daje jeszcze lepsze efekty. Decyzja o zaaplikowaniu wszywki alkoholowej nie jest łatwa. Jednak uzyskana długotrwała abstynencja pozwala uwierzyć w słuszność tej metody walki z alkoholizmem. Zawalcz o swoje życie i wygraj walkę z nałogiem alkoholowym.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej