Wszywka alkoholowa – Esperal

Wszywka alkoholowa – Esperal

Wszywka alkoholowa Esperal na alkoholizm

Wszywka alkoholowa Esperal (substancja czynna leku – Disulfiram) to niepozorny lek w postaci małej tabletki, dzięki któremu rozpoczniesz drogę do pełnej abstynencji. Sprawdzona wszywka alkoholowa to skuteczny sposób, by właściwie zadbać o zachowanie trzeźwości. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym przez wykwalifikowanego chirurga – dlatego zaszycie alkoholowe jest niezwykle dyskretne i zupełnie bezbolesne. Wszywka alkoholowa zaliczana jest do typu farmakologicznego leczenia alkoholizmu. W wielu przypadkach jest ona jedyną metodą gwarantująca utrzymanie abstynencji.

Czym jest i jak działa wszywka Esperal?

Leczenie alkoholizmu to wieloetapowy proces, który w wielu przypadkach może być nawet niewykonalny bez specjalistycznej pomocy. Jednym ze sposobów leczenia jest zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal. Jej substancja czynna o nazwie Disulfiram umieszczana jest w formie tabletek podskórnie, podpowięziowo. 

Zaszyty Esperal hamuje naturalne procesy odpowiadające za trawienie alkoholu. Oznacza to, że skutki wypicia substancji zawierających alkohol są trudne do zbagatelizowania i znacznie bardziej nasilone.

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Lekarz dokona dokładnego rozeznania, co pozwoli po poznać ogólny stan zdrowia pacjenta, a także zaawansowanie jego choroby, by dopasować moc działania wszywki alkoholowej.

Wszycie esperalu hamuje naturalne procesy odpowiadające za trawienie alkoholu. Oznacza to, że skutki wypicia substancji zawierających alkohol są trudne do zbagatelizowania i znacznie bardziej nasilone.

W działaniu długotrwałym wszywka alkoholowa i jej substancja czynna Disulfiram zniechęca pacjenta do dalszego spożycia alkoholu, co w efekcie pozwala na zachowanie całkowitej abstynencji alkoholowej i z czasem prowadzi do wyjścia z nałogu. 

Do najczęstszych objawów pojawiających się na skutek wejścia w interakcje wszytego Esperalu z alkoholem zalicza się:

  • pulsujące bóle głowy,
  • zawroty głowy,
  • przyspieszenie akcji serca,
  • mdłości i wymioty,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • uczucie duszności,
  • skoki ciśnienia.

Wymienione wyżej objawy mogą trwać do 10 godzin.

Polecane przez nas kliniki zajmujące się esperalem

Nasz Gabinet oddział Kraków Kraków, ul. Siewna 4/5 519 775 225
ngm warszawa
Nasz Gabinet oddział Warszawa Warszawa, ul. Klimczaka 8 +48 519 775 225
nasz gabinet Wrocław
Nasz Gabinet oddział Wrocław Wrocław, Dworcowa 11B +48 519 775 225

Charakterystyka działania leku Esperal

Esperal działa natychmiastowo. Swoje działanie lecznicze rozpoczyna już od pierwszego momentu po zaszyciu. Zaszyty lek działa błyskawicznie, zmienia metabolizm alkoholu, a dzięki swoim właściwościom zwiększa prawdopodobieństwo zerwania z alkoholem. Dodatkowo wszywka alkoholowa bardzo często wspomaga terapię, a właściwie uzupełnia ją, działając holistycznie, przez co skutecznie zbliża pacjenta do życia bez alkoholu. Wszywka działa od 8 do 12 miesięcy, jednak po tym okresie można zaszyć się ponownie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zaszywać się profilaktycznie.

Wszywka jest praktycznie niewidoczna, przez co całość zabiegu zalicza się do niezwykle dyskretnych. W około tydzień po implantacji wszywki alkoholowej, pozostaje jedynie drobna blizna, więc o to również nie należy się martwić.

Sama kuracja Esperalem zaliczana jest do rodzaju terapii awersyjnych. Oznacza to, że dzięki substancji czynnej leku (Disulfiram) pacjent nabywa awersji do dalszego spożywania substancji alkoholowych.

Rola wszywki Esperal w kuracji alkoholizmu

Warto podjąć się leczenia alkoholizmu we wczesnej fazie uzależnienia. Wcześniejsze wykrycie nałogu i rozpoczęcie terapii esperalem, daje jeszcze lepsze efekty. Decyzja o zaaplikowaniu wszywki alkoholowej nie jest łatwa. Jednak uzyskana długotrwała abstynencja pozwala uwierzyć w słuszność tej metody leczenia alkoholizmu. Zawalcz o swoje życie i wygraj walkę z nałogiem alkoholowym.

Zwiększone stężenie aldehydu octowego w organizmie, prowadzi do tzw. reakcji disulfiramowej, która ma objawy podobne do zatrucia się alkoholem. Przy terapiach w który zastosowano oryginalną wszywkę alkoholową nie ma możliwości by była nieskuteczna i by można było ją “przepić”.

Przed zabiegiem najważniejszym zabiegiem jest zachowanie trzeźwości. 24 godziny to minimum, jakie należy zachować. W przeciwnym razie zabieg nie będzie możliwy, ponieważ disulfiram działa bardzo szybko – w momencie implantacji wszywki w organizmie nie może być alkoholu. 

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej