define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); Terapia odwykowa - spotkania i mitingi behawioralne

Alkoholowa terapia odwykowa

Alkoholowa terapia odwykowa

Rodzaje przeprowadzanych terapii alkoholowych

Istnieje wiele skutecznych, opartych na dowodach metod leczenia alkoholizmu za pomocą przeprowadzanych terapii alkoholowych. Większość ośrodków uzależnień wykorzystuje już sprawdzone metod leczenia.

Około jedna trzecia osób, które przeszły program leczenia odwykowego, rok później nie ma żadnych objawów. Wiele innych osób, które przechodzą terapię alkoholową, znacznie ogranicza picie i problemy z tym związane.  

Jednak przezwyciężenie uzależnienia od alkoholu jest niezwykle trudne. Ważne jest, aby wiedzieć, że nawrót nie oznacza, że ​​jesteś porażką. Trwałe wyzdrowienie jest możliwe nawet po nawrocie. W naszym programie możemy pomóc Ci rozwinąć umiejętności rozumienia i pokonywania czynników, które mogą prowadzić do picia.

Programy leczenia działają, ponieważ zapewniają codzienne wsparcie i odpowiedzialność w połączeniu z opieką medyczną i profesjonalnym doradztwem.

Podczas leczenia alkoholizmu, wizyta u terapeuty może pomóc ci nauczyć się nowych umiejętności i strategii, które pomogą ci zachować trzeźwość przez dłuższy czas.

Psychologowie, pracownicy socjalni lub terapeuci mogą nauczyć Cię, jak:

 • Zmień zachowania, które sprawiają, że chcesz pić
 • Radzić sobie ze  stresem  i innymi wyzwalaczami
 • Zbuduj silny system wsparcia
 • Wyznacz cele i osiągnij je

Niektórzy ludzie potrzebują tylko krótkiej, ukierunkowanej   sesji doradczej . Inni mogą chcieć  terapii indywidualnej przez dłuższy czas, aby poradzić sobie z takimi problemami, jak  lęki lub depresja. Używanie alkoholu może mieć duży wpływ na bliskich Ci ludzi, więc pomocne mogą być również pary lub terapia rodzinna .

Terapia alkoholowa – psychoterapia odwykowa

Poradnie lub ambulatoryjne ośrodki pomocy alkoholowej oferują różne rodzaje terapii odwykowych.

Psychoterapia to klasyczne podejście do rozmowy z uzależnionym pacjentem. W trakcie psychoterapii pacjent rozmawia z przeszkolonym psychoterapeuta o swoich problemach i doświadczeniach. Sesja psychoterapii może odbywać się w trybie indywidualnym, grupowym lub rodzinnym. Pacjent i jego psycholog mogą omawiać codzienne wyzwania, długotrwałe problemy i przeszłe traumy. Psychoterapia umożliwia psychologowi sformułowanie diagnozy zdrowia psychicznego na podstawie psychoanalizy. Psychiatra prowadzący psychoterapię może przepisać pacjentom leki.

W przypadku psychoterapii alkoholizmu, psycholog może pomóc pacjentowi lepiej zrozumieć i zarządzać jego pragnieniami oraz zachować motywację do osiągnięcia celów związanych z trzeźwością. Sesje psychoterapeutyczne mogą trwać kilka tygodni lub wiele miesięcy. W trakcie psychoterapii psycholog i pacjent rozwijają relacje oparte na zaufaniu, otwartości i poufności.

Psychoterapia stanowi mapę drogową dla klinicystów. Prowadzi ich przez proces rozumienia swoich klientów i opracowywania rozwiązań. Istnieje wiele podejść do psychoterapii, takich jak psychoanaliza, terapia behawioralna, terapia poznawcza oraz terapia integracyjna lub holistyczna.

Terapia 12 kroków na czym polega?

Program 12 kroków to wspierająca społeczność, w której ludzie otwarcie omawiają swoje zmagania z uzależnieniami. Najbardziej znanym 12-etapowym programem jest Anonimowi Alkoholicy, ale istnieją 12-stopniowe programy dotyczące uzależnień od marihuany, kokainy, heroiny, a nawet hazardu.

Program 12 kroków dla alkoholików zapewnia wzajemną pomoc wszystkim w grupie, pomagając im poczuć się połączonymi, ważnymi i odpowiedzialnymi przed innymi za zachowanie trzeźwości. Program 12-stopniowy uzupełnia inne formy terapii i daje pacjentom coś do przedyskutowania z psychologami.

Podejście 12-stopniowe jest ewidentnie skuteczne w pomaganiu ludziom w osiągnięciu trzeźwości w perspektywie długoterminowej. Z tego powodu terapeuci czasami ułatwiają proces dołączania do grupy 12 Kroków swoim pacjentom i włączają do swoich sesji materiał dotyczący 12 Kroków i doświadczenia pacjentów podczas spotkań.

Behawioralna terapia rodzinna dla alkoholika

Uzależnienie dotyka wszystkich członków rodziny, a terapia behawioralna w rodzinie okazała się skuteczna w leczeniu uzależnienia. Technika ta dotyczy uzależnienia, a także relacji w rodzinie, zatrudnieniu, problemach rodzicielskich i problemach behawioralnych. 

W rodzinnej terapii behawioralnej dowiesz się, jak wyznaczać cele, uczyć się nowych technik behawioralnych, rozwijać umiejętności potrzebne do ulepszenia życia domowego i wzmacniać umiejętności komunikacyjne. Ty i Twoja rodzina będziecie zachęcani do praktykowania tych zachowań poza sesjami.

Elementy zarządzania sytuacjami awaryjnymi – system nagród – są często włączane do rodzinnej terapii behawioralnej jako sposób na zwiększenie motywacji. Cele leczenia są ustalane i omawiane na sesjach, a członkowie rodziny otrzymują nagrody. Ten rodzaj terapii ma na celu pomóc rodzinom współpracować i wspierać się nawzajem w osiąganiu celów indywidualnie i jako całość.

Cennik

Leczenie uzależnień

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Kup detoks

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych
 • Wyrównanie elektrolitów
 • Wypłukanie toksyn
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Kup e-konsultację

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Prywatność
 • Pełna dyskrecja
 • Doświadczenie
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 3

Wszywka alkoholowa standard / vip / exclusive


od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Kup farmakoterapię

Dlaczego warto?

 • Konsultacja chirurgiczna
 • Kwalifikacja do zabiegu
 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • Pomoc w problemie
 • E-recepta od 99 zł*
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Kup psychoterapię

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja terapeutyczna
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Wsparcie
 • Indywidualny plan terapii
 • Wysoka skuteczność
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej