Leczenie alkoholizmu Wrocław

Największa baza ośrodków i podmiotów medycznych specjalizujących się w pomocy osobą uzależnionym we Wrocławiu.

Kompleksowa i skuteczna pomoc w pokonaniu choroby alkoholowej – powodzenie przeprowadzanych terapii wynosi 93%.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu oraz profesjonalne podejście do każdego pacjenta przekłada się na skuteczną pomoc pacjentom w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego i odzyskaniu kontroli nad własnym życiem.
Każdego roku na świecie z powodu spożywania alkoholu umiera ponad 3 miliony osób. Nie pozwól, aby alkoholizm pokonał także i Ciebie.

Leczenie uzależnień we Wrocławiu – 3 kroki do pokonania alkoholizmu

Podstawą do pokonania uzależnienia jest podjęcie kompleksowego leczenia. W związku z tym wszystkim pacjentom zaleca się zarówno zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej, detoksu alkoholowego oraz psychoterapii. Esperal ogranicza chęć picia, odtrucie alkoholowe pozwala przerwać ciąg alkoholowy, a psychoterapia pozwala zrozumieć, skąd pojawił się problem oraz pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Detoks alkoholowy – pierwszy krok w walce z nałogiem alkoholowym

Odstawienie alkoholu przez osobę uzależnioną nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kiedy osoba uzależniona zdecyduje się podjąć leczenie, musi nastawić się na nieprzyjemne objawy odstawienne, które są tak silne, że wiele osób już na tym etapie po prostu się poddaje. Właśnie z tego powodu leczenie alkoholizmu zalecamy rozpocząć od detoksu, który pozwala przerwać ciąg alkoholowy oraz oczyszcza organizm z toksyn spowodowanych długotrwałym nadużywaniem alkoholu.

Składniki odżywcze podawane w postaci kroplówek witaminowych nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają wszystkie witaminy i minerały, które wypłukał alkohol. W ten sposób odtrucie ogranicza konsekwencje związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy odstawienne i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest to niezbędny etap wchodzący w proces kompleksowej terapii uzależnień i stanowi podstawę dalszego leczenia.

Pokonaj chorobę alkoholową z pomocą wszywki esperal

Zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej to aktualnie najskuteczniejszy sposób walki z alkoholizmem. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych chirurgów z całego Wrocławia. Działanie tabletek jest na tyle silne, że skutecznie powoduje awersję do picia. Producent zapewnia działanie preparatu przez 8 miesięcy, jednak w praktyce wszywka alkoholowa działa nawet do 12 miesięcy.

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zlekceważą obecność esperalu i zdecydują się wypić choćby niewielką ilość alkoholu, będą musiały liczyć się przykrymi dolegliwościami. Do najczęstszych objawów należą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze objawy można zaobserwować już po kilku minutach od spożycia jakiegokolwiek napoju alkoholowego, nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Terapia z psychologiem pozwoli rozpocząć nowe życie

Organizm osoby uzależnionej funkcjonuje zupełnie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Zaprzestanie picia alkoholu, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, bardzo często skutkuje niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno alkoholik, jak i osoby z najbliższego otoczenia. Zapewniamy fachowe wsparcie psychologiczne dla osób z problemem alkoholowym.

Spotkania z psychologiem są nieocenionym wsparciem podczas leczenia uzależnień, ponieważ pozwalają zrozumieć źródło problemu oraz odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Do czego może doprowadzić ciągłe i długotrwałe picie

Nadmierne picie i ciągłe bycie pod wpływem alkoholu ma znaczący wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu. Kac to nie jedyny skutek uboczny picia. O ile organizm człowieka potrafi dać sobie radę ze skutkami nocnego picia czy z umiarkowanym spożywaniem alkoholu, to w przypadku ciągłego spożywania napojów alkoholowych nie ma on możliwości nadążyć z regeneracją, co krok po kroku odbija się na zdrowiu osoby z uzależnieniem. 

Osoby cały czas będące w stanie nietrzeźwości cierpią na biegunki, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia, zaburzenia potencji. To jednak nie wszystko, alkohol powoduje także marskość wątroby, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, impotencję, uszkodzenie mięśnia sercowego i przyczynia się do powstawania nowotworów.

Alkoholizm sieje spustoszenie zarówno w organizmie osoby uzależnionej, jak i w jego psychice. Bardzo często więc osoby z chorobą alkoholową cierpią na depresję, padaczkę alkoholową, zaburzenia psychiczne. Alkoholicy mają również ogromny problem z odnalezieniem się w codzienności i prawidłowym funkcjonowaniem w niej. Choroba alkoholowa zatruwa nie tylko zdrowie, ale także zaburza życie rodzinne. To z kolei przyczynia się do problemów w kontaktach międzyludzkich oraz kłopotów finansowych.

Zacznij terapię alkoholową i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Najważniejszym etapem w terapii uzależnień jest uświadomienie sobie przez pacjenta istnienia problemu i przyjęcie pomocy. Leczenie uzależnienia jest niezwykle trudne i wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej.

Specjalistyczna terapia uzależnień w przychodni we Wrocławiu wiąże się z profesjonalnym leczeniem alkoholizmu i gwarantuje kompleksową pomoc oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Każdy z pacjentów w trakcie leczenia powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie oraz mieć możliwość odzyskania zdrowia psychicznego. W związku z tym każdy ośrodek zaangażowanie w całą terapię, profesjonalna pomoc dla osób uzależnionych podczas wszystkich etapów leczenia oraz pełna dyskrecja.

Po pomoc leczenia uzależnień może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i jej najbliżsi (osoby współuzależnione). Esperal jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholizmem, jednak aby sposób ten przyniósł oczekiwane efekty, powinien iść w parze zarówno z detoksem alkoholowym, jak i terapią z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia choroby alkoholowej pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie nałogu.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Dolnośląskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej