Leczenie alkoholizmu Wrocław

Największa baza ośrodków i podmiotów medycznych specjalizujących się w pomocy osobą uzależnionym we Wrocławiu.

Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego ośrodka medycznego, ze względu na to iż alkoholizm jest przewlekłą chorobą, która – jak każde uzależnienie – bardzo szybko postępuje i doprowadza do obciążenia zarówno samego uzależnionego, jak i wszystkich z jego najbliższego otoczenia. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić nawet do zgonu alkoholika. By tego uniknąć, bardzo ważne jest wdrożenie zdecydowanego kompleksowego działania.

Co więcej, jeśli stałeś się fizycznie uzależniony od alkoholu, próby nagłego zaprzestania picia mogą być ryzykowne, jeśli są wykonywane bez nadzoru lekarza. W niektórych przypadkach, gdy osoba zmagająca się z przewlekłym lub długotrwałym nadużywaniem alkoholu zaprzestaje picia, mogą wystąpić objawy od łagodnych do fizycznie niebezpiecznych. Zespół odstawienny jest główną przyczyną nawrotu nałogu, dlatego ważne, by całość leczenia przeprowadzona została pod okiem doświadczonych specjalistów.

Ośrodki leczenia uzależnień alkoholowych we Wrocławiu

Leczenie uzależnień alkoholowych we Wrocławiu to długotrwały proces wymagający od chorego wiele zaangażowania i cierpliwości. Oferty ośrodków leczenia uzależnień we Wrocławiu mogą się od siebie różnić, jednak przyświeca im jeden cel, jakim jest wyleczenie z nałogu. Nieliczne wrocławskie placówki prowadzące odwyk alkoholowy i stacjonarne leczenie w ośrodku zamkniętym mogą być refundowane na NFZ, jednak w większości są to komfortowe prywatne ośrodki leczenia uzależnień bądź gabinety lekarskie specjalizujące się w ambulatoryjnym leczeniu alkoholizmu za pomocą farmakologii. Po zakończeniu leczenia uzależnień pacjent będzie w stanie rozpocząć nowy rozdział bez alkoholu i w pełni kontrolować nałóg, jednak choroba zostanie z nim do końca życia. Ważne, by umieć ją poskromić i zobaczyć, że to nie ona i nie głód alkoholowy dyktują nasze życie.

Jaki ośrodek leczenia alkoholizmu wybrać we Wrocławiu?

Decyzja o uzyskaniu pomocy w przypadku alkoholizmu jest jedną z największych decyzji, jakie osoba podejmie w swoim życiu. Przed rozpoczęciem leczenia choroby alkoholowej należy zapoznać się z różnymi usługami, które oferują ośrodki i kliniki we Wrocławiu. Kompleksowy program terapeutyczny do walki z nałogiem alkoholowym koncentruje się na pacjencie i jego zdrowiu psychicznym, a nie osobie jako całości, a nie tylko na używaniu alkoholu.

Chociaż nie ma jednego planu leczenia alkoholizmu, który byłby odpowiedni dla wszystkich, wiele ośrodków odwykowych we Wrocławiu stosuje się do ogólnych wytycznych. Stanowią one podstawę do stworzenia kompleksowego planu leczenia, który zapewni największe szanse na trwałą trzeźwość.

Poradnia alkoholowa Wrocław

Częste spotkania z terapeutą są ważne, aby ludzie mogli komunikować się i otrzymywać wskazówki podczas powrotu do zdrowia. Poradnictwo alkoholowe otwiera drogę komunikacji zarówno w dobrych, jak i trudnych czasach. Twój terapeuta będzie również mógł pracować z Tobą nad wszystkimi podstawowymi problemami, które mogą powodować Twój problem z piciem, takimi jak rówieśnicy, relacje rodzinne, praca lub inne okoliczności. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się więcej o sobie, a także o tym, jak zadbać o zdrowie ciała zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Terapia alkoholowa wrocław

Terapia alkoholowa jest stosowana, aby pomóc ludziom w trakcie rekonwalescencji odkryć problematyczne myśli lub uczucia, które mogą zagrozić ich trzeźwości lub przyczynić się do nawrotu. Ta forma terapii jest również przydatna w leczeniu chorób współwystępujących, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa. Terapia behawioralna ma na celu poprawę poczucia własnej wartości, zapewnienie umiejętności radzenia sobie ze stresem i zachęcenie osób w trakcie rekonwalescencji do usunięcia wyzwalaczy z ich życia.

Terapia psychodynamiczna pomaga jednostkom badać ich emocje, aby odkryć, jak ich podświadome myśli odnoszą się do ich uzależnienia. Pomaga to zidentyfikować podstawową przyczynę używania substancji. Dzięki ścisłej współpracy z terapeutami w celu uznania tych głęboko zakorzenionych uczuć, jednostki są znacznie bardziej przygotowane do identyfikowania i unikania pokus podczas ciągłego powrotu do zdrowia.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Dolnośląskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej