Leczenie alkoholizmu Wrocław

Największa baza ośrodków i podmiotów medycznych specjalizujących się w pomocy osobą uzależnionym we Wrocławiu.

Kompleksowa i skuteczna pomoc w pokonaniu choroby alkoholowej – powodzenie przeprowadzanych terapii wynosi 93%.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu oraz profesjonalne podejście do każdego pacjenta przekłada się na skuteczną pomoc pacjentom w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego i odzyskaniu kontroli nad własnym życiem.
Każdego roku na świecie z powodu spożywania alkoholu umiera ponad 3 miliony osób. Nie pozwól, aby alkoholizm pokonał także i Ciebie.

Leczenie uzależnień we Wrocławiu – 3 kroki do pokonania alkoholizmu

Podstawą do pokonania alkoholizmu jest podjęcie kompleksowej terapii w poradni leczenia uzależnień. W związku z tym wszystkim zaleca się zarówno zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej, detoksu alkoholowego oraz psychoterapii. Esperal ogranicza chęć powrotu, odtrucie alkoholowe pozwala przerwać ciąg alkoholowy, a terapia uzależnień we współpracy z psychologiem pozwala zrozumieć, skąd pojawił się problem oraz pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Detoks alkoholowy – pierwszy krok w walce z nałogiem alkoholowym

Zerwanie z nałogiem przez osobę uzależnioną nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kiedy osoba uzależniona zdecyduje się podjąć leczenie, musi nastawić się na nieprzyjemne objawy odstawienne, które są tak silne, że wiele osób już na tym etapie po prostu się poddaje. Wiele osób nie potrafi zmierzyć się z odstawieniem alkoholu na dłuższy czas i powraca do uzależnienia, będąc znów pod wpływem alkoholu. W dużej mierze właśnie z tego powodu terapia odwykowa zazwyczaj rozpoczyna się od detoksu, który pozwala przerwać ciąg alkoholowy oraz oczyszcza organizm z toksyn spowodowanych długotrwałym nadużywaniem alkoholu.

Składniki odżywcze podawane w postaci kroplówek witaminowych, które uzupełniają wszystkie witaminy i minerały, które wypłukał alkohol. W ten sposób odtrucie ogranicza konsekwencje związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy odstawienne i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest to niezbędny etap wchodzący w proces kompleksowej terapii uzależnień i stanowi podstawę dalszego leczenia uzależnienia.

Pokonaj alkoholizm z pomocą wszywki esperal

Właśnie na terenie Wrocławia zajmujemy się zabiegami z wykorzystaniem wszywki alkoholowej esperal – to aktualnie najskuteczniejszy sposób walki z alkoholizmem. W naszej przychodni leczenia uzależnień we Wrocławiu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych chirurgów z całego miasta. Działanie tabletek jest na tyle silne, że skutecznie powoduje awersję do picia. Producent zapewnia działanie preparatu przez 8 miesięcy, jednak w praktyce wszywka alkoholowa działa nawet do 12 miesięcy.

Należy pamiętać, że najskuteczniejsze działanie ma wyłącznie oryginalny esperal, dlatego ważne jest, aby wybrać sprawdzoną klinikę, która wykonuje zabieg w oparciu o certyfikowane  preparaty.

Kiedy osoby uzależnione po implantacji disulfiramu zlekceważą obecność esperalu i zdecydują się wypić choćby niewielką ilość trunku, będą musiały liczyć się przykrymi dolegliwościami. Do najczęstszych objawów należą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze objawy można zaobserwować już po kilku minutach od spożycia jakiegokolwiek napoju alkoholowego, nieprzerwanie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Terapia odwykowa z psychologiem w przychodni leczenia uzależnień pozwoli rozpocząć nowe życie

Organizm osoby uzależnionej funkcjonuje zupełnie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Zaprzestanie picia, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, bardzo często skutkuje niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno alkoholik, jak i osoby z najbliższego otoczenia. Zapewniamy fachowe wsparcie psychologiczne dla osób z problemem alkoholowym. Do leczenia uzależnień podchodzimy kompleksowo i obiecujemy indywidualne podejście. Alkoholizm rozwija się często przez codzienny stres oraz problemy życia prywatnego, wtedy to wiele osób sięga po alkohol właśnie po raz pierwszy – możesz liczyć na nasze wsparcie w odstawieniu! Odwyk alkoholowy to najlepszy krok do wygrania z nałogiem i utrzymania stałej abstynencji.

Spotkania z psychologiem są nieocenionym wsparciem podczas leczenia uzależnień, ponieważ pozwalają zrozumieć źródło problemu oraz odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Do czego może doprowadzić ciągłe i długotrwałe spożywanie alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu i ciągłe bycie pod wpływem ma znaczący wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu. Kac to nie jedyny skutek uboczny picia. O ile człowiek potrafi dać sobie radę ze skutkami nocnego drinkowania czy z umiarkowanym spożywaniem alkoholu, to w przypadku ciągłego spożywania napojów alkoholowych nie ma on możliwości nadążyć z regeneracją, co krok po kroku odbija się na zdrowiu osoby z nałogiem. 

Osoby cały czas będące w stanie nietrzeźwości cierpią na biegunki, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia, zaburzenia potencji. To jednak nie wszystko, alkohol powoduje także marskość wątroby, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, impotencję, uszkodzenie mięśnia sercowego i przyczynia się do powstawania nowotworów.

Uzależnienie od alkoholu sieje spustoszenie zarówno w organizmie osoby uzależnionej, jak i w jego psychice. Bardzo często więc osoby wplątane w alkoholizm cierpią na depresję, padaczkę alkoholową, zaburzenia psychiczne. Alkoholicy mają również ogromny problem z odnalezieniem się w codzienności i prawidłowym funkcjonowaniem w niej. Alkoholizm zatruwa nie tylko zdrowie, ale także zaburza życie rodzinne. To z kolei przyczynia się do problemów w kontaktach międzyludzkich oraz kłopotów finansowych.

Zrób pierwszy krok i zacznij terapię alkoholową – odzyskaj kontrolę nad swoim życiem

Najważniejszym etapem w terapii uzależnień jest uświadomienie sobie przez pacjenta istnienia problemu i przyjęcie pomocy. Niestety nadal wiele alkoholików nie zdaje sobie sprawy z problemu. Po pierwsze najważniejsza jest świadomość, że alkoholizm i uzależnienie to choroba, którą można skutecznie pokonać. Leczenie uzależnienia jest niezwykle trudne i wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej.

Specjalistyczna terapia uzależnień w przychodni na terenie Wrocławia wiąże się z profesjonalnym leczeniem alkoholizmu i gwarantuje kompleksową pomoc oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Każdy z pacjentów w trakcie leczenia powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie oraz mieć możliwość odzyskania zdrowia psychicznego. W związku z tym każdy ośrodek zaangażowanie w całą terapię, profesjonalna pomoc dla pacjentów podczas wszystkich etapów leczenia oraz pełna dyskrecja.

Po pomoc leczenia uzależnień może zgłosić się zarówno dana osoba uzależniona, jak i jej najbliżsi (osoby współuzależnione). Esperal jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z alkoholizmem, jednak aby sposób ten przyniósł oczekiwane efekty, powinien iść w parze zarówno z detoksem alkoholowym, jak i terapią z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia uzależnienia pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest przezwyciężenie nałogu. Zrób pierwszy krok i zapisz się na spotkanie indywidualne bądź rodzinne do poradni leczenia uzależnień.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Dolnośląskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej