Leczenie alkoholizmu Warszawa

W Warszawie znajdziesz ośrodki odwykowe zatrudniające specjalistów, którzy indywidualnie przeprowadzą Cię przez każdy etap i procesu wyzdrowienia z alkoholizmu.

Leczenie uzależnień alkoholowych w Warszawie to długotrwały proces wymagający od chorego wiele zaangażowania i cierpliwości. Warszawskie oferty ośrodków leczenia uzależnień mogą się od siebie różnić, jednak przyświeca im jeden cel, jakim jest wyleczenie z nałogu.

Pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest zaakceptowanie tego, że masz problem. Zmierzenie się z nałogiem i zaakceptowanie tego, że picie ma negatywny wpływ na Twoje życie, nie jest łatwe – ale to niezbędny krok na drodze do wyzdrowienia.

Zapoznaj się z ofertą najlepszych ośrodków leczenia alkoholizmu w Warszawie.

Leczenie alkoholizmu Warszawa

Nadmierne picie alkoholu to problem, który dotyczy wielu Polaków. Utrata kontroli w piciu alkoholu to choroba alkoholowa, której nie można lekceważyć. Każdy alkoholik przechodzi cztery etapy uzależnienia od alkoholu, a są to: faza wstępna, faza ostrzegawcza, faza krytyczna i faza chroniczna.

Leczenie uzależnienia od alkoholu można rozpocząć na każdym etapie jego rozwoju, jednak w fazie początkowej leczenie jest najprostsze. Terapia alkoholowa rozpoczęta w późniejszej fazie będzie wymagała szczególnego zaangażowania ze strony pacjenta i ogromnego wsparcia bliskich osób. Podejmij terapię już dziś i nie pozwól, żeby alkohol przejął kontrolę nad Twoim życiem.

Należy pamiętać, że alkoholizm można pokonać, ale alkoholikiem zostaje się już do końca życia – nawet jeden łyk alkoholu może powodować nawrót choroby alkoholowej i powrócenie do dawnego życia. Na leczenie alkoholizmu nigdy nie jest za późno. Najważniejsze jest, żeby znaleźć odpowiedni prywatny ośrodek leczenia uzależnień i podejść do terapii w odpowiedzialny sposób.

Wybierz najlepszy ośrodek terapii uzależnień alkoholowych w Warszawie

Największa baza poradni zajmujących się leczeniem alkoholizmu w Polsce. W zależności od tego, skąd jesteś i jakie są Twoje potrzeby oraz oczekiwania, znajdziesz u nas odpowiednie miejsce, które pomoże Ci w leczeniu choroby alkoholowej.

Ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu to miejsce, które w ramach terapii pomoże Ci skutecznie pokonać uzależnienie od alkoholu i rozpocząć nowe życie bez nałogu. Zgłoś się do wybranej poradni leczenia uzależnień i pokonaj chorobę alkoholową!

Etapy leczenia alkoholizmu u osób uzależnionych

Leczenie alkoholizmu w Warszawie przeprowadzają doświadczeni lekarze. Na skuteczność terapii najbardziej wpływa kompleksowe leczenie alkoholizmu, dlatego dobra poradnia alkoholowa zapewnia:

Detoks alkoholowy

To pierwszy krok w leczeniu terapii uzależnień od alkoholu. Detoks alkoholowy to odtrucie organizmu, czyli jego oczyszczenie z toksyn i innych zalegających substancji, które gromadzą się w organizmie. Odtrucie alkoholowe zmniejsza objawy odstawienia, zmniejsza głód alkoholowy i ułatwia dalszy proces. Podawany jest w formie dożylnej kroplówki witaminowej.

Wszywka alkoholowa

Esperal, to aktualnie najskuteczniejsza forma leczenia w ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu. Tabletki „Disulfiram” wszywane są w dwóch określonych miejscach (między łopatkami lub nad pośladkami). Ich zadaniem jest awersja do alkoholu. Są one nie wyczuwalne do momentu, aż pojawi się nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie. Ich aktywacja objawia się nieprzyjemnymi dolegliwościami, co sprawia, że osoby boją się kolejny raz sięgnąć po alkohol.

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią przychodnię, która posługuje się wyłącznie oryginalnym preparatem. Dzięki temu zapewnimy sobie maksymalną skuteczność terapii. Profesjonalny zabieg implantacji esperalu wykonasz: tutaj.

Psychoterapia

Nie tylko organizm u alkoholika funkcjonuje inaczej niż u osoby nie uzależnionej – psychika również. Odstawienie alkoholu może prowadzić do różnych stanów psychicznych, które wywołują niekontrolowane zachowania, np. agresje lub targnięcie się na swoje życie. Poprzez nieprzerwane spotkania z psychoterapeutą, lecząca się osoba uzależniona zrozumie jakie było źródło problemu, odzyska kontrolę nad własnym życiem i zdecydowanie ułatwi całkowite wyjście z nałogu.

Leczenie alkoholizmu – terapia uzależnień w Warszawie

Terapia uzależnień w Warszawie skierowana jest do osób w każdym wieku, które mają problemy z piciem alkoholu. Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej gwarantuje indywidualnie dopasowany sposób leczenia oraz pełne wsparcie w trakcie terapii uzależnień. Po pomoc w w walce z uzależnieniem może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i najbliższa rodzina. Terapia uzależnień to najlepsze rozwiązanie dla osób ciągle będących pod wpływem alkoholu, ponieważ pozwala zachować abstynencję i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Podejmij terapię, przejdź na odwyk alkoholowy i w naszym ośrodku razem z nami pokonaj uzależnienie!

Nadmierne spożywanie alkoholu - terapii uzależnienia od alkoholu

Skutki nadmiernego picia alkoholu

Alkohol ma ogromny wpływ na kondycję całego naszego organizmu. Wbrew pozorom kac to nie jedyny efekt uboczny picia. O ile organizm bez większego problemu poradzi sobie ze skutkami nocnego szaleństwa to w przypadku, kiedy alkohol spożywany jest bez przerwy, nie ma kiedy on nadążyć z regeneracją. Alkoholizm powoduje nadmierne nudności i ból głowy, marskość wątroby, uszkodzenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie trzustki, impotencję, utraty przytomności. Uzależnienie od alkoholu powoduje także depresję, padaczkę alkoholową oraz zaburzenia nastroju, a także zaburzenia psychiczne.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Mazowieckie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej