Leczenie alkoholizmu Szczecin

Leczenie alkoholizmu w Szczecinie możliwe jest na wiele sposobów. Wybierz ośrodek leczenia uzależnień i rozpocznij walkę z alkoholizmem!

W Szczecinie znaleźć można ośrodki refundowane na NFZ, jak i prywatne poradnie leczenia alkoholizmu. Każdy pacjent znajdzie odpowiadający mu rodzaj leczenia. Kończąc leczenie, pacjent jest w stanie rozpocząć nowe życie – daleko od alkoholu. Możliwa jest również nauka pełnej kontroli nad nałogiem, co zapobiega nawrotom. Leczenie alkoholizmu Szczecin opera się zarówno na terapii, leczeniu odwykowym, a także farmakologii.

Poradnie leczenia uzależnień alkoholowych w Szczecinie

Leczenie uzależnień od alkoholu to –  jak w każdym innym przypadku – proces długotrwały i wymagający od osób uzależnionych pełnego zaangażowania i silnej woli. Żeby tak było, potrzebna jest też rozmowa z psychologiem, by uświadomić sobie istnienie problemu i powagę sytuacji. Przychodnie leczenia uzależnień mogą różnić się od siebie pod względem podejścia do problemu i oferowanego typu leczenia, jednak łączy je wspólny cel, jakim jest wyleczenie pacjentów z choroby alkoholowej. Kiedy leczenie uzależnień dobiegnie końca, pacjent będzie w stanie rozpocząć nowy rozdział swojego życia bez nałogu. Komfort, bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do każdego pacjenta, a także wsparcie bliskich tych osób uzależnionych w tym trudnym czasie gwarantuje sukces, czyli wygranie walki z chorobą!

Jaką prywatną poradnię leczenia uzależnień w Szczecinie wybrać?

W przypadku alkoholizmu i jego leczenia w woj. zachodniopomorskim, decyzja o rozpoczęciu leczenia i wyborze odpowiedniego ośrodka jest kluczowa. Przed podjęciem odpowiedniej decyzji i skontaktowaniem się z ośrodkiem dla osób uzależnionych, warto zapoznać się z ofertą oferowaną przez poszczególne kliniki i poradnie terapii uzależnień. Istotne, by program leczenia terapeutycznego bądź farmakologicznego dopasowany był do indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania jego uzależnienia. Warto też zwrócić uwagę na sposoby terapii i wsparcia leczenia alkoholizmu. W niektórych przychodniach podchodzą do uzależnienia kompleksowo i w swojej ofercie posiadają: rozmowy z psychoterapeutą, odwyk alkoholowy, wsparcie leczenia esperalem. Zwróć uwagę również na to, czy dana poradnia prowadzi terapie indywidualne, rodzinne czy może grupowe?

Prywatna przychodnia leczenia uzależnień w Szczecinie – daj sobie pomóc i pokonaj alkoholizm

Osoba uzależniona ma do wyboru wiele sposobów, aby pokonać uzależnienie. Jednak podstawą pokonania uzależnienia jest podjęcie kompleksowej terapii uzależnień. Z tego powodu naszym pacjentom zalecamy wsparcie leczenia uzależnień za pomocą wszywki alkoholowej (esperal), która hamuje chęć sięgania po alkohol, detoks alkoholowy, który oczyszcza z toksyn i pomaga przerwać ciąg alkoholowy oraz sesje z psychoterapeutą, które pomagają zrozumieć źródło problemu i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Choroba alkoholowa – odtrucie jako pierwszy krok do nowego życia

Nadrzędnym celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które odkładają się we krwi po spożyciu napoju wyskokowego oraz powstrzymanie ciągu alkoholowego. Podawane w formie kroplówek witaminowych nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne witaminy i minerały, które wypłukał alkohol. Takim sposobem detoks łagodzi dolegliwości związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy nagłego zaprzestania picia i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest niezbędnym etapem wchodzącym w skład kompleksowego leczenia alkoholizmu i stanowi podstawę do tego, aby pokonać uzależnienie. Być może próbowałeś robić sobie już taki detoks na własną rękę, ale zawsze kończyło się to tak samo – powrotem do nałogu. Skorzystaj z naszej pomocy i zobacz, że mając wsparcie ludzi wokół będzie Ci łatwiej stawić czoła temu problemowi.

Wsparcie leczenia uzależnienia za pomocą esperalu

Zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej to aktualnie najskuteczniejsza metoda walki z nałogiem alkoholowym. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych lekarzy w Szczecinie. Esperal najczęściej wstrzykiwany jest w pośladek, a jego działanie jest bezpieczne i całkowicie bezbolesne. Działanie tabletek jest na tyle mocne, że skutecznie zniechęca do picia. Terapia twa 8 miesięcy, jednak niektórych przypadkach esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Co gdy wypiję alkohol, mając wszywkę?

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zignorują obecność wszywki alkoholowej w organizmie i zdecydują się wypić chociaż najmniejszą kropelkę alkoholu, musi liczyć się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Najczęściej pojawiają się: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze dolegliwości można zaobserwować już po kilku minutach od wypicia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet do 10 godzin. Zabieg wszywania esperalu powinien być decyzją osoby uzależnionej. Jeśli dana osoba zostanie zmuszona do wszycia, nie możemy zagwarantować sukcesu, ponieważ po około 10 miesiącach esperal przestaje działać. Po zakończeniu takiej terapii można ponownie się zaszyć, jednak zdarzają się również sytuacje, w których pacjenci wracają do alkoholu.

Leczenie uzależnień – podsumowanie zabiegów

Który zabieg mający na celu leczenie uzależnień wybrać? Najlepiej powinno się podejść do terapii kompleksowo i zacząć od zrozumienia powodu uzależnienia – swoich problemów. Nawet osoby, które wcześniej nie myślały, że rozmowa z psychologiem może im pomóc, później szybko zrozumiały, że to właśnie klucz do rozpoczęcia leczenia. Świadome leczenie jest zawsze bardziej skuteczne i długotrwałe! Zalecamy dopiero po spotkaniach ze specjalistą detoks alkoholowy oraz wszycie esperalu. Podsumujmy każdy z proponowanych zabiegów dla osób uzależnionych. Leczenie uzależnień skierowane jest do każdego, kto tylko chcę tę pomoc przyjąć. Zyskaliśmy zaufanie tysięcy pacjentów – przekonaj się sam.

Terapie odstawienne – detoks alkoholowy

Detoks to leczenie uzależnień, które ma na celu wyprowadzenie z cugu alkoholowego. Podczas terapii podaje się kroplówkę z witaminami i minerałami, które oczyszczą organizm z toksyn i szybciej zwalczą kaca. Odwyk zaleca się wybrać przed zabiegiem aplikacji wszywki alkoholowej w celu szybszego i całkowitego wyjścia z uzależnienia.

Wszywka alkoholowa Esperal – obecnie najskuteczniejszy sposób walki z chorobą alkoholową!

To zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Wizyta trwa około 30 minut, a po wszystkim zostaje jedynie mała blizna. Stosujemy szwy, które same się rozpuszczają, więc nie jest wymagane spotkanie kontrolne. Esperal działa do 12 miesięcy. Wywołuje abstynencję, ponieważ powrót do picia skutkuje przykrymi dolegliwościami.

Jak alkohol wpływa na zdrowie? Świadome podejście do uzależnienia

Uzależnienie alkoholowe wykańcza psychicznie (nie tylko dotyczy to osób uzależnionych, ale nawet ich bliskie osoby). Niestety oprócz problemów psychicznych, alkoholicy zmagają się również z poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Często przedstawienie możliwych skutków dodatkowo uświadomi osoby uzależnione i skłoni je do podjęcia skutecznych działań w celu zwalczenia nałogu. Nałóg alkoholowy przyczynia się do pojawienia chorób w różnych obszarach organizmu. Działa na praktycznie wszystkie organy wewnętrzne człowieka.

Alkohol może działać m.in. na:

  • serce – nadciśnienie tętnicze, zawał, niewydolność,
  • wątrobę – marskość i stłuszczenie, wirusowe zapalenie, nowotwór,
  • trzustkę – cukrzyca, nowotwór,
  • żołądek – nadżerki, nowotwór,
  • płuca – różne infekcje, zmniejszenie wydolności,
  • mózg – udar, problemy z pamięcią.

Musisz wiedzieć, że to nie wszystkie możliwe uzależnienia, które mogą być skutkiem uzależnienia… Widzisz, że alkohol działa na niemalże wszystkie organy wewnętrzne osób uzależnionych. Jednak alkoholicy cierpią też na problemy o podłożu psychicznym – cierpią na samotność i często zapadają na depresję. Zadbaj o swoje zdrowie, to najwyższa pora!

Terapia z psychologiem pomoże Ci wygrać z alkoholizmem i odzyskać kontrolę nad własnym życiem

Organizm osoby uzależnionej funkcjonuje zupełnie inaczej niż w przypadku osoby w pełni zdrowej. Nagłe zaprzestanie picia może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno osoba uzależniona, jak i osoby z najbliższego otoczenia. Terapii uzależnień we współpracy z psychologiem (psychoterapii) nie powinno się lekceważyć, bo stanowi bardzo istotną część leczenia!
Spotkania z psychoterapeutą są bardzo ważne, ponieważ pozwalają zrozumieć źródło pojawienia się problemu. Warto dać sobie pomóc i wreszcie zrozumieć, dlaczego problem nałogu alkoholowego dotyczy właśnie mnie. Naucz się na nowo życia na trzeźwo – w praktyce oznacza to dla Ciebie powstrzymywanie się na co dzień od picia – utrzymywanie abstynencji bez względu na okoliczności! Zostaw alkoholizm za sobą!

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Zachodniopomorskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej