Leczenie alkoholizmu Szczecin

Leczenie alkoholizmu w Szczecinie możliwe jest na wiele sposobów. Wybierz ośrodek leczenia uzależnień i rozpocznij walkę z alkoholizmem!

W Szczecinie znaleźć można ośrodki refundowane na NFZ, jak i prywatne poradnie leczenia alkoholizmu. Każdy pacjent znajdzie odpowiadający mu rodzaj leczenia. Kończąc leczenie, pacjent jest w stanie rozpocząć nowe życie – daleko od alkoholu. Możliwa jest również nauka pełnej kontroli nad nałogiem, co zapobiega nawrotom. Leczenie alkoholizmu Szczecin opera się zarówno na terapii, leczeniu odwykowym, a także farmakologii.

Ośrodki leczenia uzależnień alkoholowych w Szczecinie

Leczenie uzależnień od alkoholu to –  jak w każdym innym przypadku – proces długotrwały i wymagający od osób uzależnionych pełnego zaangażowania. Ośrodki leczenia uzależnień mogą różnić się od siebie pod względem podejścia do problemu i oferowanego typu leczenia, jednak łączy je wspólny cel, jakim jest wyleczenie pacjentów z choroby alkoholowej. Kiedy leczenie uzależnień dobiegnie końca, pacjent będzie w stanie rozpocząć nowy rozdział swojego życia bez nałogu.

Jaki prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Szczecinie wybrać?

W przypadku alkoholizmu i jego leczenia w woj. zachodniopomorskim, decyzja o rozpoczęciu leczenia i wyborze odpowiedniego ośrodka jest kluczowa. Przed podjęciem odpowiedniej decyzji i skontaktowaniem się z ośrodkiem dla osób uzależnionych, warto zapoznać się z ofertą oferowaną przez poszczególne kliniki i poradnie leczenia choroby alkoholowej. Istotne, by program leczenia terapeutycznego bądź farmakologicznego dopasowany był do indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania jego uzależnienia.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Łodzi – daj sobie pomóc i pokonaj alkoholizm


Osoba uzależniona ma do wyboru wiele sposobów, aby pokonać uzależnienie. Jednak podstawą pokonania choroby alkoholowej jest podjęcie kompleksowej terapii uzależnień. Z tego powodu naszym pacjentom zalecamy leczenie za pomocą wszywki alkoholowej (esperal), która hamuje chęć sięgania po alkohol, detoks alkoholowy, który oczyszcza z toksyn i pomaga przerwać ciąg alkoholowy oraz sesje z psychoterapeutą, które pomagają zrozumieć źródło problemu i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Leczenie uzależnień skierowane jest do każdego, kto tylko chcę tę pomoc przyjąć.

Odtrucie alkoholowe jako pierwszy krok do tego, żeby pokonać alkoholizm


Nadrzędnym celem odtrucia alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które odkładają się we krwi po spożyciu alkoholu oraz powstrzymanie ciągu alkoholowego. Podawane w formie kroplówek witaminowych nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne witaminy i minerały, które wypłukał alkohol. Takim sposobem detoks łagodzi dolegliwości związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy nagłego zaprzestania picia i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest niezbędnym etapem wchodzącym w skład kompleksowego leczenia alkoholizmu i stanowi podstawę do tego, aby pokonać uzależnienie.

Leczenie choroby alkoholowej za pomocą esperalu


Zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej to aktualnie najskuteczniejsza metoda walki z nałogiem alkoholowym. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych lekarzy w mieście. Działanie tabletek jest na tyle mocne, że skutecznie zniechęca do picia. Terapia twa 8 miesięcy, jednak niektórych przypadkach esperal działa nawet do 12 miesięcy.
Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zignorują obecność wszywki alkoholowej w organizmie i zdecydują się pić, musi liczyć się z przykrymi dolegliwościami. Najczęściej pojawiają się: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze dolegliwości można zaobserwować już po kilku minutach od wypicia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Terapia z psychologiem pomoże Ci wygrać z alkoholizmem i odzyskać kontrolę nad własnym życiem


Organizm osoby uzależnionej funkcjonuje zupełnie inaczej niż w przypadku osoby w pełni zdrowej. Nagłe zaprzestanie picia może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno osoba uzależniona, jak i osoby z najbliższego otoczenia.
Spotkania z psychoterapeutą są bardzo ważne, ponieważ pozwalają zrozumieć źródło pojawienia się problemu oraz zacząć żyć na nowo, pozostawiając alkoholizm za sobą.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Zachodniopomorskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej