Leczenie alkoholizmu Poznań

Kliniki leczenia alkoholizmu Poznań dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Alkoholizm to nałóg, który mocno wpisał się w polską kulturę. Picie alkoholu – i nadużywanie – stało się elementem większości spotkań – zarówno towarzyskich, jak i zawodowych. Alkoholizm potrafi rozwinąć się nieświadomie, dlatego w wielu przypadkach pacjenci decydują się na leczenie w bardzo zaawansowanym stadium choroby alkoholowej. Nigdy nie jest jednak za późno, by pokonać nałóg. Choroba ta nie powinna być bagatelizowana. Alkohol jest dla naszego organizmu trucizną, przy długotrwałym piciu skutkuje to wieloma negatywnymi konsekwencjami.

Po ukończeniu leczenia alkoholizmu, pacjent potrafi przede wszystkim w pełni zapanować nad uzależnieniem, dzięki czemu jest w stanie zapobiec nawrotom w przyszłości.

Leczenie alkoholizmu w poznańskich placówkach oferuje szeroki wybór możliwości i typów leczenia. Istotne, by wybrać placówkę, która zagwarantuje nam mierzalne efekty. Leczenie opierać się może zarówno na mityngach AA, odwyku alkoholowym, jak i leczeniu farmakologicznym.

Leczenie uzależnień w Poznaniu

Chcesz podjąć walkę z nałogiem alkoholowym, ale nie wiesz, która metoda będzie dla Ciebie odpowiednia? Wybierz ośrodek leczenia uzależnień w Poznaniu – otrzymasz tam fachową pomoc oraz pełne wsparcie. Pacjent może wybierać z wielu sposobów na leczenie uzależnień. Jednak najważniejszym krokiem do pokonania uzależnienia jest przejście kompleksowego leczenia uzależnień. Z tego powodu naszym pacjentom proponujemy zarówno leczenie esperalem, które niweluje potrzebę spożywania alkoholu, jak i odtrucie alkoholowe, które oczyszcza organizm z toksyn i pozwala przerwać ciąg alkoholowy oraz terapie z psychologiem, które pozwalają zrozumieć źródło problemu i na nowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Wspólnie pokonajmy uzależnienie!

Zapoznaj się z ofertą najlepszych ośrodków leczenia alkoholizmu w Poznaniu!

Kiedy należy podjąć terapię odwykową?

Zazwyczaj każdy alkoholik zaprzecza temu, że ma jakikolwiek problem z alkoholem. Poniżej przedstawiamy najczęstsze objawy alkoholizmu:

 • stała niepohamowana chęć wypicia alkoholu,
 • zaprzeczanie istnienia problemu,
 • wzrost tolerancji na spożyty alkohol,
 • całe życie kręci się wokół alkoholu,
 • rezygnacja z hobby,
 • zaniedbywanie rodziny i przyjaciół,
 • zaniedbywanie codziennych obowiązków,
 • zaburzenia świadomości i pamięci – tzw. dziury w pamięci
 • wahania nastrojów – agresja i stany depresyjne
 • picie alkoholu w celu złagodzenia skutków wcześniejszego picia.

Pamiętaj, na leczenie alkoholizmu nigdy nie jest za późno! Zawalcz o swoje życie i raz na zawsze pokonaj chorobę alkoholową!

Jak przebiega leczenie alkoholizmu w Poznaniu

Terapia uzależnień jest niezwykle ciężka, ale nie niemożliwa. Najważniejsza jest determinacja ze strony osoby uzależnionej oraz podjęcie kompleksowej terapii, która pozwala osobom uzależnionym pokonać chorobę i wytrwać w abstynencji. W ośrodkach zajmujących się leczeniem alkoholizmu najczęściej można otrzymać kompleksowe leczenie uzależnienia.

Odtrucie alkoholowe pozwoli Ci przetrwać głód alkoholowy
Podstawowym założeniem detoksu alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w organizmie po spożyciu alkoholu oraz przerwanie cugu alkoholowego. Podawane w formie dożylnej kroplówki witaminowe nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne składniki odżywcze, które zostały wypłukane przez alkohol. Takim sposobem odtrucie minimalizuje dolegliwości związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy po odstawieniu alkoholu i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest koniecznym etapem wchodzącym w skład kompleksowego leczenia choroby alkoholowej i stanowi podstawę dalszego leczenia nałogu alkoholowego.

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej
Zabieg z wykorzystaniem esperalu to obecnie najbardziej skuteczny sposób walki z nałogiem alkoholowym. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem doświadczonych lekarzy w mieście. Działanie tabletek jest na tyle mocne, że sukcesywnie powoduje awersję do spożywania alkoholu. Producent zapewnia działanie preparatu przez 8 miesięcy, ale w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.
Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zlekceważą obecność esperalu w organizmie i spożyją choćby małą ilość alkoholu, ciężkimi objawami. Najczęściej pojawiają się: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i niepokój, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze objawy pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet do 10 godzin.

Psychoterapia z lekarzem psychiatrą pomoże Ci wygrać z alkoholizmem i odzyskać kontrolę nad swoim życiem
Organizm osoby uzależnionej funkcjonuje całkowicie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Odstawienie alkoholu, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona może być zarówno osoba uzależniona, jak i osoby z najbliższego otoczenia.
Sesje z psychoterapeutą jest bardzo ważna, ponieważ pozwala zrozumieć skąd pojawił się problem oraz na nowo przejąć kontrolę nad swoim życiem.

Leczenie uzależnień może obejmować:

 • Rozwijanie umiejętności potrzebnych do zaprzestania lub ograniczenia picia
 • Pomoc w budowaniu silnego systemu wsparcia społecznego
 • Praca nad wyznaczeniem osiągalnych celów
 • Radzenie sobie lub unikanie czynników wyzwalających, które mogą powodować nawrót

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem dzięki terapii uzależnień

Podstawowym etapem w procesie leczenia uzależnień jest uświadomienie sobie przez osobę uzależnioną istnienia problemu i przyjęcie pomocy bliskich i specjalistów. Leczenie nałogu alkoholowego jest bardzo trudne i wymaga 100% zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej. Niekiedy choroba jest zaawansowana, że niezbędna okazuje się terapia odwykowa w ośrodku zamkniętym. Profesjonalna terapia uzależnień związana jest z kompleksowym leczeniem nałogu alkoholowego i gwarantuje indywidualnie dopasowaną terapię dla każdego pacjenta. Po pomoc w leczeniu uzależnienia może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i członkowie jej rodziny (osoby współuzależnione).

Do czego prowadzi ciągłe i długotrwałe spożywanie alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu ma ogromny wpływ na kondycję całego organizmu. I wcale nie chodzi tutaj o porannego kaca. O ile organizm człowieka jest przygotowany na to, żeby poradzić sobie ze skutkami nocnej libacji czy kiedy picie alkoholu jest umiarkowane, to w przypadku ciągłego bycia pod wpływem alkoholu nie ma on możliwości nadążyć z regeneracją, co stopniowo odbija się na zdrowiu osoby z uzależnieniem. Osoby ciągle będące w stanie nietrzeźwości cierpią na biegunki, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia, zaburzenia potencji. To jednak nie wszystko, nadużywanie alkoholu powoduje marskość wątroby, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, impotencję, uszkodzenie mięśnia sercowego, a także sprzyja rozwojowi nowotworów. Alkohol sieje spustoszenie zarówno w organizmie człowieka, jak i w jego psychice. Zdarza się więc, że alkoholicy cierpią na depresję, padaczkę alkoholową, zaburzenia psychiczne. Osoby uzależnione od alkoholu mają również ogromny problem z odnalezieniem się w codzienności i prawidłowym funkcjonowaniem w niej. Uzależnienie od alkoholu zatruwa nie tylko zdrowie, ale także zaburza życie rodzinne. To z kolei prowadzi do problemów w kontaktach z innymi osobami oraz problemów finansowych. Podejmij terapię uzależnienia, nie pozwól, żeby alkohol zawładnął Twoim życiem!

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Wielkopolskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej