define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); Leczenie alkoholizmu Poznań | Ośrodki leczenie alkoholizmu w Poznaniu

Leczenie alkoholizmu Poznań

Kliniki leczenia alkoholizmu Poznań dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Alkoholizm to nałóg, który mocno wpisał się w polską kulturę. Picie alkoholu – i nadużywanie – stało się elementem większości spotkań – zarówno towarzyskich, jak i zawodowych. Alkoholizm potrafi rozwinąć się nieświadomie, dlatego w wielu przypadkach pacjenci decydują się na leczenie w bardzo zaawansowanym stadium choroby alkoholowej. Nigdy nie jest jednak za późno, by pokonać nałóg. Choroba ta nie powinna być bagatelizowana. Alkohol jest dla naszego organizmu trucizną, przy długotrwałym piciu skutkuje to wieloma negatywnymi konsekwencjami.

Po ukończeniu leczenia alkoholizmu, pacjent potrafi przede wszystkim w pełni zapanować nad uzależnieniem, dzięki czemu jest w stanie zapobiec nawrotom w przyszłości.

Leczenie alkoholizmu w poznańskich placówkach oferuje szeroki wybór możliwości i typów leczenia. Istotne, by wybrać placówkę, która zagwarantuje nam mierzalne efekty. Leczenie opierać się może zarówno na mityngach AA, odwyku alkoholowym, jak i leczeniu farmakologicznym.

Leczenie uzależnień w Poznaniu – Leczenie alkoholizmu Poznań

Chcesz podjąć walkę z nałogiem alkoholowym, ale nie wiesz, która metoda będzie dla Ciebie odpowiednia? Wybierz poradnię leczenia uzależnień w Poznaniu w spokojnej okolicy – otrzymasz tam fachową pomoc oraz pełne wsparcie. Pacjent (osoba uzależniona) może wybierać z wielu sposobów terapii. Jednak najważniejszym krokiem do pokonania uzależnienia jest przejście kompleksowego leczenia uzależnień. Z tego powodu naszym pacjentom – osobom uzależnionym, proponujemy zarówno esperal Poznań, który niweluje potrzebę spożywania alkoholu i substancji psychoaktywnych, jak i odtrucie alkoholowe, które oczyszcza organizm z toksyn i pozwala przerwać ciąg alkoholowy oraz terapie z psychologiem, które pozwalają zrozumieć źródło problemu i na nowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Pomaga w odstawieniu alkoholu. Wspólnie pokonajmy Twoje uzależnienie!

Leczenie alkoholizmu Poznań – zapoznaj się z ofertą najlepszych poradni leczenia uzależnień w Poznaniu!

Leczenie alkoholizmu Poznań – kiedy należy podjąć terapię odwykową?

Większość osób uzależnionych zazwyczaj zaprzecza temu, że ma jakikolwiek problem z alkoholem. Poniżej przedstawiamy najczęstsze objawy alkoholizmu, które powinny być sygnałem ostrzegawczym. Jeśli zaobserwujesz któryś z tych objawów u siebie, powinieneś pomyśleć nad odwykiem i terapią u nas. Pacjenci nie raz wspominają, że nie widzieli tego u siebie i dopiero jak zostały im wskazane konkretne sytuacje, otworzyli oczy… Im szybciej, tym lepiej! Nie są to tylko bóle głowy. Powstrzymaj negatywne skutki, niech jak najszybciej będą dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym!

Objawy alkoholizmu

 • ciągłe spożywanie alkoholu – niepohamowana chęć,
 • zaprzeczanie istnienia problemu – z tego powodu ciągłe kłótnie z rodziną,
 • wzrost tolerancji na spożyty alkohol,
 • całe życie kręci się wokół alkoholu – krytyczny moment, gdy alkohol jest ważniejszy od najbliższych,
 • rezygnacja z hobby – czas wolny poświęcany tylko i wyłącznie na nadużywanie alkoholu – najczęściej w samotności,
 • zaniedbywanie osób bliskich – rodziny i przyjaciół,
 • zaniedbywanie codziennych obowiązków,
 • zaburzenia psychiczne, a także świadomości i pamięci – tzw. dziury w pamięci,
 • wahania nastrojów – agresja i stany depresyjne,
 • nieradzenie sobie z codziennymi problemami – a nawet niezwracanie na nie uwagi,
 • spożywanie alkoholu w celu złagodzenia skutków wcześniejszego picia (m.in. ostre bóle głowy, nudności).

Pamiętaj, na leczenie alkoholizmu nigdy nie jest za późno!

Dołącz do grona naszych pacjentów, którzy wytrwali w terapii uzależnień do końca i odzyskali swoje poprzednie życie! Zawalcz o swoją codzienność i raz na zawsze pokonaj głód alkoholowy i chorobę alkoholową! Pamiętaj, że człowiek z uzależnieniem od alkoholu może dojrzeć problem na różnym etapie, ale ważne, że chcesz zmian i chcesz odbudować relacje z bliskimi, a także odwrócić negatywne skutki w jedną z najważniejszych lekcji swojego życia.

Jak przebiega leczenie uzależnień w Poznaniu w ośrodku leczenia alkoholizmu w Poznaiu

Terapia uzależnień jest niezwykle ciężka, ale nie niemożliwa. Najważniejsza jest determinacja ze strony uzależnionego pacjenta oraz podjęcie kompleksowej terapii uzależnień, która pozwala osobom uzależnionym pokonać chorobę i wytrwać w abstynencji. W przychodniach w spokojnej okolicy zajmujących się leczeniem alkoholizmu najczęściej można otrzymać kompleksowe leczenie alkoholizmu. Sprawdź jak przebiega leczenie alkoholizmu. Trudności związane z wyleczeniem choroby alkoholowej zazwyczaj mają podłoże w problemach codziennych pacjentów, a także braku wsparcia u najbliższych związanego z leczeniem alkoholizmu.

Odtrucie alkoholowe pozwoli Ci przetrwać głód alkoholowy

Podstawowym założeniem detoksu alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się w organizmie po spożyciu alkoholu oraz przerwanie cugu alkoholowego. Podawane w formie dożylnej kroplówki witaminowe nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne składniki odżywcze, które zostały wypłukane przez alkohol. Takim sposobem odtrucie alkoholowe minimalizuje dolegliwości związane z kacem, łagodzi przykre objawy po odstawieniu alkoholu i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest koniecznym etapem wchodzącym w skład kompleksowego leczenia uzależnień i leczenia choroby alkoholowej i stanowi podstawę dalszego leczenia uzależnień.

Terapia alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej

Zabieg z wykorzystaniem esperalu to obecnie najbardziej skuteczny sposób walki z nałogiem alkoholowym.Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym pod okiem doświadczonych lekarzy w mieście. Są różne rodzaje takiego zabiegu, ale w naszej przychodni wybieramy wszywkę podskórną, aplikujemy ją najczęściej w okolicy pośladka. Działanie tabletek jest na tyle mocne, że sukcesywnie powoduje awersję do spożywania alkoholu. Producent zapewnia działanie preparatu przez 8 miesięcy, ale w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Ważne informacje dotyczące wszywki alkoholowej – przeczytaj uważnie!

Terapia z wykorzystaniem esperalu jest skuteczna pod warunkiem wybrania ośrodka, w którym zabiegi przeprowadzane są w oparciu o oryginalny esperal. Na dodatek jest to bezpieczne dla zdrowia wsparcie leczenia. Profesjonalny zabieg wszycia esperalu w Poznaniu wykonasz: tutaj. Co zyskasz dzięki niemu?

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zlekceważą obecność esperalu w organizmie i spożyją choćby małą ilość alkoholu, doświadczą ciężkich objawów. Takich pacjentów najczęściej dotyczą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i niepokój, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy wypieki na twarzy. Pierwsze objawy pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet do 10 godzin. Pacjent poddany zabiegowi wszycia esperalu często przyznaje się do tego, że alkohol poszedł na bok właśnie ze względu na te nieprzyjemne dolegliwości!

Terapia uzależnień we współpracy z lekarzem psychiatrą pomoże Ci wygrać z alkoholizmem i odzyskać kontrolę nad swoim życiem

Organizm alkoholika, który ciągle jest pod wpływem alkoholu, funkcjonuje całkowicie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Picie alkoholu i późniejsze odstawienie alkoholu, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona może być zarówno osoba uzależniona, jak i osoby z najbliższego otoczenia.
Sesje z psychoterapeutą są bardzo ważne, ponieważ pozwala zrozumieć skąd pojawił się problem oraz na nowo przejąć kontrolę nad swoim życiem. Każdy pacjent może czuć się u nas bezpiecznie. Jesteśmy w stałym kontakcie z każdym z naszych pacjentów, mogą oni korzystać z bezpłatnych konsultacji telefonicznych w chwilach zwątpienia. Poddaj się terapii leczenia uzależnień, zaufaj nam.

Jak przebiega leczenie alkoholizmu? Przykładowe działania i metody leczenia alkoholizmu w Poznaniu

 • Rozwijanie umiejętności potrzebnych do zaprzestania lub ograniczenia picia
 • Pomoc w budowaniu silnego systemu wsparcia społecznego
 • Praca nad wyznaczeniem osiągalnych celów
 • Radzenie sobie lub unikanie czynników wyzwalających, które mogą powodować nawrót

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem dzięki terapii uzależnień

Podstawowym etapem w procesie leczenia uzależnień jest uświadomienie sobie przez osobę uzależnioną istnienia problemu i przyjęcie pomocy bliskich i specjalistów. Wyjście z nałogu alkoholowego jest bardzo trudne i wymaga 100% zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej. Niekiedy sytuacja jest tak zaawansowana, że niezbędna okazuje się terapia odwykowa w poradni zamkniętej. Profesjonalna terapia uzależnień związana jest z kompleksowym leczeniem alkoholizmu i gwarantuje indywidualnie dopasowane odtrucie alkoholowe dla każdego pacjenta. Po pomoc w leczeniu alkoholizmu może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i członkowie jej rodziny (osoby współuzależnione). Oferujemy pomoc w każdym przypadku, kiedy tylko będziemy widzieć chęć ze strony osoby uzależnionej od alkoholu. Angażujemy się w 100% w daną sytuację – uważamy się za osoby empatyczne, którym zależy na drugim człowieku.

Do czego prowadzi ciągłe i długotrwałe spożywanie alkoholu?

Choroba alkoholowa ma ogromny wpływ na kondycję całego organizmu. I wcale nie chodzi tutaj o porannego kaca. O ile organizm człowieka jest przygotowany na to, żeby poradzić sobie ze skutkami nocnej libacji czy kiedy picie alkoholu jest umiarkowane, to w przypadku ciągłego bycia pod wpływem alkoholu nie ma on możliwości nadążyć z regeneracją, co stopniowo odbija się na zdrowiu. Później organizm cierpi na głód alkoholowy.

Negatywne działanie alkoholu na organizm

Osoby uzależnione, ciągle będące w stanie nietrzeźwości zmagają się z wieloma codziennymi problemami – wynikiem choroby alkoholowej mogą być biegunki, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia, zaburzenia potencji. To jednak nie wszystko – przeczytaj na jakie organy działają napoje wyskokowe! Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że alkohol silnie wpływa na tak wiele organów… Zadbaj o siebie i nie pozwól doprowadzić się do takiego stanu. Przeczytaj i zapamiętaj na przyszłość! Może to skłoni Cię to leczenia uzależnień!

Wątroba

 • marskość,
 • stłuszczenie,
 • nowotwory,
 • wirusowe zapalenie.

Serce

 • arytmia,
 • zawał,
 • wysokie ciśnienie lub skoki ciśnienia,
 • niedokrwistość,
 • anemia.

Płuca

 • zapalenie,
 • zmniejszenie wydolności,
 • częste infekcje górnych dróg oddechowych.

Mózg

 • urazy głowy,
 • zaburzenia pamięci,
 • udar,
 • ograniczenia intelektualne.

Trzustka

 • cukrzyca,
 • zapalenie,
 • nowotwór.

Oprócz tego alkoholik może doświadczać chorób żołądka (zgaga, wrzody, nadżerki, perforacja, nowotwór), przełyku (krwawienia, żylaki, nowotwór), a także narządów płciowych (impotencja, zaburzenia miesiączkowania u kobiet, uszkodzenia jąder u mężczyzn). Alkohol sieje spustoszenie zarówno w organizmie człowieka, jak i w jego psychice. Zdarza się więc, że alkoholicy cierpią na depresję, padaczkę alkoholową, zaburzenia psychiczne. Mają również ogromny problem z odnalezieniem się w codzienności i prawidłowym funkcjonowaniem w niej. Nadużywanie alkoholu zatruwa nie tylko zdrowie, ale także zmienia relacje rodzinne. To z kolei prowadzi do problemów w kontaktach z innymi osobami oraz problemów finansowych.

Daj sobie pomóc! Jesteśmy tutaj dla osób uzależnionych

Pierwszy krok to uświadomienie sobie, że problem istnieje i podjęcie początkowych działań. Zdecyduj, że nie chcesz tego dla siebie, ani swojej rodziny. Podejmij odwyk i nie pozwól, żeby nałóg zawładnął Twoim życiem! Kompleksowe leczenie, które oferujemy w naszej poradni przybliży Cię do osiągnięcia sukcesu – rzucenia nałogu picia alkoholu. Obiecujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także stały kontakt – jesteśmy tu dla Ciebie! Wesprzemy Cię w trakcie leczenia uzależnień.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Wielkopolskie.

Cennik

Leczenie uzależnień

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Kup detoks

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych
 • Wyrównanie elektrolitów
 • Wypłukanie toksyn
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Kup e-konsultację

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Prywatność
 • Pełna dyskrecja
 • Doświadczenie
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 3

Wszywka alkoholowa standard / vip / exclusive


od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Kup farmakoterapię

Dlaczego warto?

 • Konsultacja chirurgiczna
 • Kwalifikacja do zabiegu
 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • Pomoc w problemie
 • E-recepta od 99 zł*
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Kup psychoterapię

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja terapeutyczna
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Wsparcie
 • Indywidualny plan terapii
 • Wysoka skuteczność
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej