Leczenie alkoholizmu Poznań

Kliniki leczenia alkoholizmu Poznań dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Alkoholizm to nałóg, który mocno wpisał się w polską kulturę. Picie alkoholu – i nadużywanie – stało się elementem większości spotkań – zarówno towarzyskich, jak i zawodowych. Alkoholizm potrafi rozwinąć się nieświadomie, dlatego w wielu przypadkach pacjenci decydują się na leczenie w bardzo zaawansowanym stadium choroby alkoholowej. Nigdy nie jest jednak za późno, by pokonać nałóg. Choroba ta nie powinna być bagatelizowana. Alkohol jest dla naszego organizmu trucizną, przy długotrwałym piciu skutkuje to wieloma negatywnymi konsekwencjami.

Po ukończeniu leczenia alkoholizmu, pacjent potrafi przede wszystkim w pełni zapanować nad uzależnieniem, dzięki czemu jest w stanie zapobiec nawrotom w przyszłości.

Leczenie alkoholizmu w poznańskich placówkach oferuje szeroki wybór możliwości i typów leczenia. Istotne, by wybrać placówkę, która zagwarantuje nam mierzalne efekty. Leczenie opierać się może zarówno na mityngach AA, odwyku alkoholowym, jak i leczeniu farmakologicznym.

Ambulatoryjne leczenie alkoholizmu w Poznaniu czy pobyt w ośrodku zamkniętym?

Jeśli obecnie znajdujesz się pod opieką lekarza, rozmowa z nim przed poszukiwaniem odpowiedniego ośrodka uzależnień i kompleksowego leczenia alkoholizmu w Poznaniu może pomóc w ustaleniu, czy opieka stacjonarna czy ambulatoryjna jest najlepszą opcją. Kiedy kontaktujesz się z ośrodkiem uzależnień w Poznaniu, możesz spodziewać się oceny klinicznej, która również rzuci światło na najlepszy sposób działania, który pomoże Ci osiągnąć cele w zakresie zdrowienia.

Z reguły leczenie alkoholizmu Poznań w zamkniętych ośrodkach odwykowych jest często zalecane dla osób w głębszej fazie alkoholizmu lub dodatkowymi zaburzeniami zdrowia psychicznego, które wymagają jednoczesnego leczenia, podczas gdy leczenie ambulatoryjne dotyczy mniej poważnych diagnoz, które można leczyć w domu i bez przeszkód odwiedzając gabinet lekarski w celu przeprowadzenia zabiegów.

Terapia odwykowa w ośrodkach leczenia alkoholizmu w Poznaniu

Terapie behawioralne mają na celu zmianę zachowań związanych z piciem poprzez poradnictwo. Prowadzone są przez terapeutów, poparte badaniami wskazującymi, że mogą być korzystne.

Anonimowi Alkoholicy (AA) i inne 12-stopniowe grupowe terapie odwykowe w Poznaniu zapewniają wsparcie rówieśników osobom rzucającym lub ograniczającym picie. W połączeniu z leczeniem prowadzonym przez pracowników służby zdrowia, grupy wzajemnego wsparcia mogą stanowić cenną dodatkową warstwę wsparcia w leczeniu alkoholizmu.

Terapia alkoholowa w Poznaniu może obejmować:

  • Rozwijanie umiejętności potrzebnych do zaprzestania lub ograniczenia picia
  • Pomoc w budowaniu silnego systemu wsparcia społecznego
  • Praca nad wyznaczeniem osiągalnych celów
  • Radzenie sobie lub unikanie czynników wyzwalających, które mogą powodować nawrót

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Wielkopolskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej