Leczenie alkoholizmu Opole

Ośrodki uzależnień alkoholowych w Opolu oferują leczenie stacjonarne i ambulatoryjne, które zapewniają różnego rodzaju terapie behawioralne oraz zabiegi, które są powszechnie stosowane w leczeniu alkoholizmu.

Opolskie kliniki i ośrodki leczenia alkoholizmu świadczące usługi z zakresu leczenia oferują wiele możliwości osobom uzależnionym. Wdrożenie leczenia jest nieocenione i w wielu przypadkach pozwala nawet uratować życie. Pamiętajmy jednak, że każde, nawet najskuteczniejsze leczenie uzależnień, nie będzie w stanie wymazać nałogu z naszej głowy. Już do końca życia pozostaniemy alkoholikami – możliwa jest jednak nauka pełnej kontroli nad nałogiem, co zapobiega nawrotom. Leczenie alkoholizmu opera się zarówno na terapii, leczeniu odwykowym, a także farmakologii.

Decyzja o uzyskaniu pomocy w przypadku alkoholizmu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie osoba podejmie w życiu. Przed rozpoczęciem leczenia należy zapoznać się z różnymi usługami, które oferuje każdy program.

Sprawdź poniższą listę i wybierz prywatny ośrodek leczenia uzależnień lub ten, który oferuje terapię dla osób uzależnionych dofinansowaną z funduszu NFZ.

Terapie uzależnień w poradni leczenia Opole

Terapie stosowane w leczeniu odwyków opierają się na zdrowiu danej osoby i wzorcach nadużywania substancji. Opcje terapii uzależnień obejmują szereg sesji terapii indywidualnych lub grupowych, które są zazwyczaj organizowane przez doświadczonych psychoterapeutów.

W poradni terapii uzależnień – terapeuta ma za zadanie dotrzeć do osób uzależnionych i pomóc w trakcie świadomego leczenia zrozumieć mimowolne procesy zachodzące w ich organizmie. Po przeanalizowaniu pacjenta terapeuta z Opola może zalecić szereg technik psychologicznych, które mogą pomóc w przezwyciężeniu nałogu alkoholowego.

Detoks alkoholowy

W czasie niekontrolowanego przymusu spożywania alkoholu przez długi okres czasu najlepiej jest rozpocząć swoją terapię od zastosowania detoksu alkoholowego. Polega on na zmniejszeniu dolegliwości, które są typowe dla kaca – leczenie nudności, złego samopoczucia, kołatania serca. Terapia poprzez detoks opiera się na podawaniu kroplówki z lekami dożylnie. Odtrucie alkoholowe osób uzależnionych podnosi jakość życia i poprawia jego komfort. Najlepszą praktyką jest dostarczanie organizmowi wszelkich płynów i elektrolitów, witamin, a także środków farmakologicznych. Niejednokrotnie po zakończonym detoksie, pacjentowi przepisuje się leki, które należy spożywać w domu.

Zarówno prywatny ośrodek leczenia uzależnień jak i ośrodek leczenia uzależnień współpracujący z NFZ powinien zatrudniać lekarza, który przeprowadzi detoks w odpowiedni sposób. Szczególnie ważny jest tutaj przeprowadzony wywiad na temat zdrowia i organizmu osoby uzależnionej, a także sprawdzenie parametrów życiowych organizmu, akcji serca, ciśnienia i poziom glukozy.

Wszywka alkoholowa

Najskuteczniejszą metodą na walkę z nałogiem jest wszczepienie pod skórę esperalu (wszywki alkoholowej), który powoduje bodziec awersyjny do utrzymania trzeźwości. Disulfiram (dawniej esperal) jest mało inwazyjny, ciągnie za sobą niskie ryzyko powikłań. Nie powoduje także problemów w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ponieważ jego działanie aktywuje się dopiero po spożyciu produktów zawierających alkohol. Nie doprowadza do problemów z koncentracją, otępienia i nie zagraża życiu i zdrowiu uzależnionego. Stosując esperal w trakcie swojej terapii uzależnień, można prowadzić samochód, uprawiać sport, a także pracować.

Poradnia leczenia uzależnień

Ośrodek terapii uzależnień ma jedno podstawowe zadanie – chodzi o skuteczne leczenie nałogu alkoholowego i niesienie pomocy osobom uzależnionym. Opole to żaden wyjątek. Każde centrum leczenia w mieście dokłada wszelkich starań, aby cała terapia była możliwie jak najbardziej komfortowa dla alkoholika a leczenie uzależnień skuteczne. Dlatego, decydując się na ośrodek leczenia możesz liczyć na wykwalifikowanych terapeutów od uzależnienia od alkoholu. Nierzadko w ofercie ośrodka można liczyć także na wsparcie dla najbliższych pacjentów z Opola.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Opolskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej