Leczenie alkoholizmu małopolskie

Najlepsze ośrodki odwykowe prowadzące leczenie alkoholizmu w Małopolsce.

Kluczem do zapanowania nad chorobą alkoholową jest kompleksowe działanie. W tym celu najlepiej uzupełnić terapię farmakologiczną o wsparcie psychoterapeutyczne. Dzięki temu cały proces wychodzenia z uzależnienia jest znacznie łatwiejszy do przejścia, a jego efekty widoczne są znacznie szybciej. Istotne, by psychoterapeuta przeszedł z nami przez cały ten proces. W niektórych przypadkach kontynuowanie psychoterapii jest zalecane nawet w trakcie długotrwałej abstynencji.

Pomimo potencjalnie śmiertelnych szkód, jakie intensywne picie wyrządza organizmowi – w tym rak, problemy z sercem i chorobami wątroby – konsekwencje społeczne mogą być równie druzgocące. Alkoholicy i osoby nadużywające alkoholu są znacznie bardziej narażone na rozwody i rozpad rodziny, mają problemy z przemocą domową, walczą z bezrobociem. Często również żyją w ubóstwie.

Gdzie na odwyk alkoholowy w Małopolsce?

Leczenie uzależnień od alkoholu w województwie małopolskim to proces złożony, jednak jednym z najważniejszych etapów jest ten pierwszy – czyli uświadomienie sobie obecności problemu i wybór odpowiedniego ośrodka leczenia uzależnień. Specjaliści z wybranej placówki przejdą przez cały proces razem z nami, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego miejsca. Wśród wymienionych małopolskich ośrodków odwykowych wyróżnić można te współpracujące z NFZ lub prywatne.

Dostępne są również placówki zamknięte (leczenie odwykowe), jak i ambulatoryjne (otwarte, w których leczenie odbywa się na miejscu w przychodni). Warto zastanowić się również nad formą leczenia, która dla danego Pacjenta będzie najbardziej skuteczna. W ofercie leczenia alkoholizmu w województwie małopolskim znaleźć można spotkania grupowe (mitingi AA), psychoterapie, a także leczenie farmakologiczne.

Ośrodki uzależnień od alkoholu w Małopolsce

Część ośrodków w województwie małopolskim ma w swojej ofercie odwyk alkoholowy, jednak rosnącą popularność zdobywają również ośrodki proponujące ambulatoryjne leczenie alkoholizmu – na miejscu w przychodni. Zakończenie leczenie alkoholizmu w jednym z małopolskich ośrodków uzależnień pozwala na uwolnienie się od nałogu alkoholowego.

Pacjent może wtedy zacząć nowy rozdział w życiu, które nie opiera się na uzależnieniu. Należy jednak pamiętać, że uzależnienie pozostanie z nami już zawsze, dlatego już do końca życia trzeba być ostrożnym. Terapia pomoże w pełni zapanować nad nałogiem.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej