Leczenie alkoholizmu lubuskie

Ośrodki odwykowe i poradnie alkoholowe w województwie Lubuskim

Lecząc alkoholizm należy pamiętać, jak bardzo istotne jest odpowiednio szybkie postępowanie. Choroba alkoholowa to proces, który przez długi czas potrafi być niezauważalny nawet przez samego Pacjenta, dlatego wiele osób decyduje się na rozpoczęcie leczenia dopiero w późnym stadium uzależnienia. Nigdy nie jest jednak za późno.

Pamiętajmy, że nieleczony alkoholizm prowadzi do nieuleczalnych uszkodzeń narządów wewnętrznych, a nawet do śmierci. Intensywne picie przez dłuższy czas może prowadzić do zmian w funkcjonowaniu mózgu, od pogorszenia pamięci do bardziej wyniszczających warunków. Wpływ zależy od tego, kiedy dana osoba zaczęła pić, jak długo piła oraz jak często i ile pije.

Sam alkoholizm rzutuje również na całe najbliższe otoczenie uzależnionego, a przede wszystkim na jego rodzinę. Wdrożenie kompleksowego leczenia jest niezwykle ważne, by pozbyć się nałogu i uratować organizm. Zapobiegnie również nawrotom, co pozwoli cieszyć się długim życiem bez alkoholu.

Ośrodki leczenia uzależnień nfz lubuskie

Województwo Lubuskie oferuje szeroki zakres ofert leczenia alkoholowego. Kluczowe jest wszechstronne podejście, które pozwoli uzyskać jak najlepsze rezultaty. Część z oferowanych ośrodków odwykowych specjalizujących się w uzależnieniach to oferty odwykowe refundowane przez NFZ, jednak w przypadku choroby alkoholowej stanowcza większość z nich to nowoczesne prywatne centra lecznicze, posiadające odpowiednią aparaturę, przystosowane i komfortowe warunki w salach zabiegowych.

Ośrodki odwykowe lubuskie

Część ośrodków oferuje pacjentom odwyk alkoholowy w Lubuskim, a inne wspierają leczenie ambulatoryjne, tj. na miejscu w placówce i bez konieczności izolacji. Wszystko zależy od wdrożonego typu leczenia. Zakończone odwyku to również rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu. Z dala od nałogu i alkoholu – z czystą kartą. Uzależnienie zostanie z nami jednak na zawsze, dlatego nawet po zakończonym, leczeniu należy zachować szczególną ostrożność.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej