Leczenie alkoholizmu Lublin

Sprawdź najlepsze poradnie i ośrodki uzależnień w Lublinie, które przeprowadzają terapię uzależnień i odwyk alkoholowy.

Aby pokonać uzależnienie od alkoholu w Lublinie, jak w przypadku każdego innego uzależnienia, należy nauczyć się kontrolować “głód”. Jest to częsty powód nawrotów choroby i niepowodzeń w leczeniu. Alkoholicy często piją samotnie, wpadając w alkoholowe ciągi, które przerywane są jedynie sporadycznymi trzeźwymi momentami.

Leczenie alkoholizmu w Lublinie oferuje wiele możliwości. Leczyć alkoholizm można na kilka sposobów, zarówno na NFZ jak i w prywatnych placówkach. Alkoholizm, gdy nieleczony, jest chorobą śmiertelną, dlatego zalecane jest wdrożenie odpowiedniego rodzaju terapii odwykowej by skuteczniej wyjść z nałogu alkoholowego za pomocą kompleksowego leczenia.

Szybko wyniszcza zarówno samą osobę uzależnioną, jak i jej rodzinę i najbliższych. Poradnie terapii uzależnień Lublin oferują zarówno zabiegi detoksykacji alkoholowej, jak i implantacji disulfiramu, a także wszelkiego rodzaju terapie dla osób uzależnionych od alkoholu — indywidualne oraz rodzinne. Plan leczenia ustalamy tak, by zadowolić każdego pacjenta. Osobom uzależnionym zawsze proponujemy wychodzenie z nałogu za pomocą kilku sposobów. Wygrana to działanie wielotorowe!

Kompleksowe działanie — profesjonalne podejście do leczenia uzależnień na terenie województwa lubelskiego

Sposoby na skuteczne wyjście z nałogu

Poradnia w Lublinie to najlepsze miejsce, do jakiego mogłeś trafić! Do leczenia uzależnień podchodzimy kompleksowo, a wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez najlepszych lekarzy i specjalistów w kraju. Możemy Cię zapewnić, że trafisz w dobre ręce i jeśli tylko wyrazisz chęć współpracy — już jesteś wygrany! Jeśli zdecydujesz się na walkę z alkoholizmem to wyjście z nałogu może szybko pojawić się na horyzoncie!

Odwyk alkoholowy – podstawa w terapii uzależnień

Inaczej odtrucie alkoholowe, które przeprowadzane jest razem z podaniem kroplówek witaminowych, które redukują skutki kaca. Skuteczne wyprowadzenie z cugu alkoholowego oraz oczyszczenie organizmu z toksyn jest podstawą do zabiegu wszycia esperalu.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczne wsparcie na pokonanie alkoholizmu

W skrócie to zabieg chirurgiczny, dzięki któremu wiele osób uzależnionych potrafi wreszcie odstawić trunki na dobre. Esperal, a dokładnie lek disulfiram jest skuteczny od 8 do 10, a czasami nawet 12 miesięcy. Obecnie uważa się go za najlepszy sposób wsparcia terapii uzależnień. Przeczytaj więcej o wszywce alkoholowej poniżej.

Terapia uzależnień w poradni w Lublinie

Jako osoba uzależniona możesz wybrać jeden z dostępnych form leczenia, jednak tylko kompleksowe podejście gwarantuje Ci prawdziwy sukces. Chcesz powiedzieć STOP piciu? Jesteś gotowy na stawienie czoła alkoholizmowi? Poddaj się terapii uzależnień w naszej przychodni — skorzystaj z pomocy specjalisty psychologa, przejdź przez odwyk alkoholowy i zapisz się na zabieg wszycia esperalu. Jeśli nastawisz się zadaniowo, ale również bojowo do leczenia uzależnień to w niedługim czasie osiągniesz sukces i podziękujesz sam sobie! Zobaczysz, jak Twoje życie zmieni się na lepsze!

Pierwszy krok — odtrucie alkoholowe

Do leczenia uzależnień podchodzimy kompleksowo, dlatego zawsze każde odtrucie alkoholowe rozpoczynamy od rozmów. Kolejnym krokiem jest detoks alkoholowy, który trzeba przeprowadzić, by cała terapia była skuteczniejsza. Odwyk to swego rodzaju przygotowanie, podstawa w leczeniu nałogu. Taki detoks oczyszcza organizm z toksyn. Warto zdecydować się na odwyk z pomocą specjalistów, a nie samodzielnie, ponieważ wspieramy taką detoksykację kroplówkami witaminowymi, które uśmierzają skutki odstawienne, ale też dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Odwyk od alkoholu, leków czy innych substancji psychoaktywnych, wymagany jest przed przystąpieniem do zabiegu wstrzykiwania esperalu. Co najmniej 24-48 godzin musisz nie pić, by móc poddać się zabiegowi wszywki alkoholowej.

Esperal aktualnie najskuteczniejszym sposobem na wsparcie leczenia alkoholizmu!

Wszywka alkoholowa to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla organizmu. Jest wszywana w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj aplikowana w okolice pośladka przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy specjalistów. Całość trwa nie dłużej niż pół godziny, a kolejna wizyta nie jest wymagana – po kilku dniach szwy powinny się rozpuścić i zostanie jedynie malutka blizna po ranie. Wszywka działa przez około 10 miesięcy, po czym możliwe jest ponowna aplikacja leku. 

Czy wszywka może nie działać?

Disulfiram aktywowany jest w połączeniu z alkoholem. Jeśli tylko pokusisz się o chociaż jedną kropelkę alkoholu – w ciągu kilku minut doświadczysz nieprzyjemnych dolegliwości: mdłości i wymioty, ogromny ból głowy, uczucie ciągłego niepokoju, wysokie ciśnienie.

Wszywka może okazać się bezużyteczna, jeśli osoba uzależniona została zmuszona do jej aplikacji i po okresie działania esperalu, alkoholik natychmiast wróci do picia. W takich sytuacjach niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować skuteczności działania wszywki alkoholowej. Nałóg alkoholowy trzeba chcieć przezwyciężyć!

Wpływ alkoholu na zdrowie

Alkohol to wróg zdrowia! Wchodzi w negatywne reakcje z prawie wszystkimi organami wewnętrznymi człowieka. Prowadzi do wielu chorób, które mogą powodować śmiertelne skutki! Zanim terapia się rozpocznie i skupisz się na tym, by przezwyciężyć to odtrucie i resztę część leczenia uzależnień, zobacz do czego może doprowadzić napój wyskokowy. Ile negatywnych skutków może wywołać w Twoim organizmie…

Niebezpieczne skutki picia

Poniżej tylko niektóre z możliwych chorób, które są wynikiem nadmiernego picia napojów wyskokowych:

  • marskość wątroby,
  • nowotwór trzustki,
  • arytmia serca,
  • cukrzyca,
  • infekcje układu oddechowego,
  • zaburzenia pamięci, a nawet problemy z mówieniem,
  • impotencja,
  • zaburzenia wzroku, a czasami też całkowita utrata wzroku.

Naszą głównym celem jest skuteczne leczenie uzależnień, a co za tym idzie maksymalne zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powyższych i innych chorób! Finałem oczywiście jest wygranie z uzależnieniem od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. I tego Ci życzymy! Pamiętaj, że do chorób, które wymieniliśmy, doliczyć można również zaburzenia psychiczne. Niestety, ale osoby uzależnione często mają problemy, które leżą w jego psychice — cierpią na głębokie depresje. Jesteśmy dumni z wszystkich naszych pacjentów, którym udało się przezwyciężyć nałóg od alkoholu i powrócić do normalnego życia.

Rozmowa z psychoterapeutą – zmierz się z chorobą alkoholową!

Choroba alkoholowa zazwyczaj siedzi w głowie. Picie alkoholu rozpoczyna się od problemów rodzinnych, zdrowotnych, finansowych i innych. Dlatego wyleczenie alkoholizmu jest możliwe tylko w połączeniu z terapią psychologiczną. Zrozumienie źródła problemu przybliży Cię do wygrania z tym nałogiem! W naszej poradni oferujemy terapie indywidualne, ale również rodzinne. Po pomoc mogą zgłosić się osoby uzależnione, a także bliscy osoby uzależnionej, które potrzebują wsparcia. Z chorobą alkoholową można wygrać, natomiast do tej walki trzeba się dobrze przygotować — uzbroić się w odwagę, otwartość do rozmowy, aktywne uczestniczenie w spotkaniach oraz samodyscyplinę związaną z odwykiem alkoholowym.

Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem! Zbierz się na odwagę i umów się na leczenie uzależnień w Lublinie!

Wiesz już co robić, by pozbyć się uporczywego nałogu od alkoholu. Leczenie uzależnień w naszej poradni w Lublinie to pomoc wielotorowa i na każdym etapie walki o nowe życie będziemy przy Tobie. Wiemy, jak ważne jest wsparcie drugiego człowieka, dlatego jeśli tylko zależy Ci na relacji z Twoimi bliskimi – możesz wybrać terapię rodzinną. Jeśli jednak jesteś typem osoby uzależnionej, która musi poradzić sobie z problemem samodzielnie i chcesz być podczas leczenia uzależnień sam, mamy możliwość indywidualnej terapii uzależnień! Ważne, że chcesz wygrać tę walkę, a sposobem, który okaże się u Ciebie najbardziej skuteczny zajmiemy się my. Pozwól sobie pomóc i zostań naszym następnym pacjentem, którego będziemy mogli nazwać ZWYCIĘZCĄ!

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Lubelskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej