Leczenie alkoholizmu kujawsko-pomorskie

Alkoholizm nie jest chorobą, którą można bagatelizować. To cichy zabójca, który związuje chorego ze sobą i dyktuje całe jego życie. Choroba alkoholowa i uzależnienie występuje, gdy nie jesteśmy już w stanie kontrolować swoich nawyków związanych z piciem. Alkoholicy mają tendencję do picia o każdej porze dnia i zaaranżowali swoje życie tak, aby dostosować się do niekontrolowanego nawyku picia.

Uzależnienie od alkoholu wiąże się ze znacznym obciążeniem zarówno samego uzależnionego, jak i jego najbliższych. Warto również pamiętać, że trwanie w nałogu alkoholowym może doprowadzić nawet do śmierci alkoholika. Bardzo istotne, by wdrożyć kompleksowe leczenie, mogące odciążyć organizm, a przy tym całkowicie pozbyć się nałogu bez nawrotów.

Ośrodki odwykowe i leczenia uzależnień alkoholowych w Kujawsko-Pomorskim

Leczenie uzależnień alkoholowych w województwie kujawsko-pomorskim możliwe jest na wiele sposobów. Warto rozejrzeć się za ośrodkiem, którego oferta będzie najbliższa potrzebom uzależnionego, co zagwarantuje mu najwyższe prawdopodobieństwo wyleczenia. Część ośrodków przeprowadza leczenie alkoholizmu w Bydgoszczy i współpracuje z NFZ – reszta to ośrodki prywatne. W ofercie poradni alkoholowych województwie kujawsko-pomorskim wybrać można zarówno środki odwykowe, jak i przychodnie ambulatoryjne. Możliwe jest skorzystanie również z mityngów AA lub psychoterapii (grupowych lub indywidualnych). Leczenie alkoholizmu nie jest procesem krótkim, wymaga wielu wyrzeczeń – jednak odzyskanie życia bez nałogu jest tego warte.

Po przeprowadzeniu odpowiedniego leczenia, Pacjent przestanie być więźniem nałogu, bo – choć ten pozostanie z nim na zawsze – nauczy się go w pełni kontrolować. Warto jednak pamiętać, że mimo wyleczenia, niepijący alkoholik już zawsze będzie musiał zachować ostrożność.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej