Leczenie alkoholizmu Kraków

Jeśli zastanawiasz się nad profesjonalnym leczeniem alkoholizmu w Krakowie i masz wątpliwości, który ośrodek odwykowy wybrać to sprawdź proponowane przez nas dobre ośrodek leczenia uzależnień.

Placówki leczenia alkoholizmu w Krakowie oferują wiele możliwości – zarówno leczenia na NFZ, poprzez terapię i odwyk oraz AA. Leczenie uzależnień Kraków i wszelkie terapie alkoholizmu są niezwykle istotne. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić nawet do zgonu alkoholika. Wyniszcza on również zarówno samego uzależnionego, jak i jego najbliższych. Alkoholizm, gdy nie jest leczony, może doprowadzić nawet do zgonu. Wybranie odpowiedniego ośrodka odwykowego oferującego kompleksowe leczenie alkoholizmu Kraków potrafi więc uratować życie. Warto zdecydować się na terapię alkoholową w jednym z ośrodków leczenia uzależnień w Małopolsce.

Poradnia leczenia uzależnień – skuteczny odwyk alkoholowy

Kiedy okazuje się, że odwyk alkoholowy jest nieunikniony, przychodzi wybór odpowiedniego ośrodka dla osób uzależnionych. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy zbiór profesjonalnych i skutecznych placówek, które zapewniają pomoc osobom uzależnionym od alkoholu, indywidualne podejście do każdego pacjenta, kompleksowe leczenie, poczucie bezpieczeństwa oraz wsparcie na każdym etapie, który obejmuje odwyk alkoholowy. Tylko profesjonalna terapia alkoholowa pomoże Ci pokonać uzależnienie od alkoholu.

Wybierz najlepszy prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu w Krakowie.

Kiedy podjąć terapię w ośrodku leczenia uzależnień?

Kiedy chęć wypicia jest tak ogromna, że domowe sposoby oraz tradycyjny detoks alkoholowy są niewystarczające, najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednią dla nas metodę leczenia alkoholizmu.

Wiele osób nadużywających alkoholu zaprzecza swojemu problemowi. Aby uświadomić alkoholika, że choroba alkoholowa naprawdę go dotyczy i terapia alkoholowa jest niezbędna dla jego zdrowia, warto porównać jego zachowanie wraz z podstawowymi objawami uzależnienia od alkoholu.

Najczęstsze objawy alkoholizmu:

  • głód alkoholowy – ciągła i niepohamowana potrzeba wypicia alkoholu,
  • wzrastająca tolerancja na alkohol – potrzeba coraz większych porcji alkoholu, aby móc osiągnąć stan upojenia,
  • wszystko kręci się wokół alkoholu – osoba uzależniona skupia się jedynie na spożywaniu alkoholu,
  • rezygnacja z dotychczasowych zainteresowań – życiowe pasje nie cieszą już tak jak kiedyś,
  • zaniedbywanie relacji – zerwanie kontaktu z przyjaciółmi,
  • zaniedbywanie codziennych obowiązków alkoholik nie jest w stanie wykonać powierzonych mu zadań,
  • zaburzenia świadomości i pamięci – alkoholik doznaje „dziur w pamięci”, po alkoholu działa on poza świadomością,
  • wahania nastrojów – wiele osób uzależnionych często jest agresywna i cierpi na depresję,
  • „picie na klin” – sięganie po alkohol w celu złagodzenia skutków wcześniejszego picia,

Już zauważenie kilku z powyższych objawów, może świadczyć o chorobie alkoholowej i konieczności podjęcia leczenia.

Do czego prowadzi ciągłe i długotrwałe spożywanie alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu ma ogromny wpływ na ogólną kondycję całego organizmu. I wcale nie chodzi tutaj o porannego kaca. O ile organizm człowieka jest przygotowany na to, żeby dać sobie radę ze skutkami nocnej libacji czy z umiarkowanym spożywaniem alkoholu, to w przypadku ciągłego bycia pod wpływem alkoholu, nie jest on w stanie nadążyć z regeneracją, co krok po kroku odbija się na zdrowiu osoby z uzależnieniem. Osoby ciągle będące pod wpływem alkoholu cierpią na biegunki, refluks żołądkowo-przełykowy, choroby przyzębia, zaburzenia potencji. Co więcej, nadużywanie alkoholu powoduje marskość wątroby, ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, impotencję, uszkodzenie mięśnia sercowego, a także przyczynia się do powstawania nowotworów. Alkoholizm sieje spustoszenie zarówno w organizmie osoby uzależnionej, jak i w jego psychice. Bardzo często więc osoby z chorobą alkoholową cierpią na depresję, padaczkę alkoholową, zaburzenia psychiczne. Nałogowi alkoholicy mają również ogromny problem z odnalezieniem się w rzeczywistości i prawidłowym funkcjonowaniem w niej. Uzależnienie alkoholowe zatruwa nie tylko zdrowie, ale także zaburza życie rodzinne. To z kolei prowadzi do trudności w kontaktach międzyludzkich oraz problemów finansowych. W większości przypadków skutki choroby alkoholowej są nieodwracalne.

Terapia alkoholowa – 3 kroki, aby pokonać uzależnienie od alkoholu

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok w walce z nałogiem alkoholowym
Detoks alkoholowy oczyszcza organizm z toksyn, które gromadzą się po spożyciu alkoholu oraz pozwala przerwać ciąg alkoholowy. Podawane w formie kroplówek witaminowych nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne składniki odżywcze, które zostały wypłukane przez alkohol. Takim sposobem odtrucie minimalizuje dolegliwości związane z kacem, łagodzi uciążliwe objawy nagłego zaprzestania picia i pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy. Jest niezbędnym etapem wchodzącym w proces kompleksowego leczenia nałogu alkoholowego i stanowi pierwszy krok w walce z alkoholizmem.

Leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej
Implantacja wszywki alkoholowej to aktualnie najskuteczniejsza metoda walki z nałogiem alkoholowym. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych specjalistów w mieście. Działanie leku jest na tyle silne, że skutecznie zniechęca do spożywania alkoholu. Producent zapewnia działanie leku przez 8 miesięcy, ale tak naprawdę esperal działa nawet około 12 miesięcy.
Kiedy pacjent po zaszyciu zlekceważą obecność zaszytych tabletek w organizmie i wypiją choćby minimalną ilość alkoholu, przykrymi objawami. Do najczęstszych objawów należą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i uczucie niepokoju, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy zaczerwienie twarzy. Pierwsze objawy pojawiają się już po kilku minutach od wypicia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet przez 10 godzin. Jest to najskuteczniejszy sposób pozwalający na ograniczenie spożywania alkoholu.

Terapia alkoholowa z psychoterapeutą
Osoba uzależniona funkcjonuje zupełnie inaczej niż u osoba w pełni zdrowej. Zaprzestanie picia alkoholu, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, powoduje niekontrolowane zachowania, podczas których zagrożona jest zarówno osoba uzależniona, jak i osoby z najbliższego otoczenia.
Jesteśmy przekonani, że terapia grupowa/terapia indywidualna z terapeutą pozwoli Ci zrozumieć skąd pojawił się problem oraz jak zwalczyć alkoholizm i na nowo przejąć kontrolę nad swoim życiem.

prywatny ośrodek leczenia uzależnień

Kompleksowe leczenie alkoholizmu to gwarancja na sukces w leczeniu alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu to spore wyzwanie dla osoby uzależnionej. Gwarancją sukcesu jest kompleksowa terapia uzależnień, w skład której najczęściej wchodzi detoks alkoholowy, zabieg z wykorzystaniem wszywki alkoholowej oraz psychoterapia. Odtrucie alkoholowe pozwala na przerwanie ciągu alkoholowego oraz łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego, czyli skutki towarzyszące odstawieniu alkoholu. Natomiast terapia z psychoterapeutą pozwala znaleźć źródło problemu i odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Wszywka alkoholowa kluczem do wyjścia z alkoholizmu

Implantacja wszywki alkoholowej jest świetnym rozwiązaniem w terapii uzależnień od alkoholu. Wszyta tabletka disulfiramu swoim działaniem odstrasza od sięgania kolejny raz po alkohol. Esperal (wszywka alkoholowa) aktywuje się, gdy w organizmie pojawi się nawet najmniejsza ilość alkoholu, a objawy jej aktywacji są bardzo nieprzyjemne. Pacjenci często decydują się na taką formę leczenia uzależnienia od alkoholu w połączeniu z wcześniejszym detoksem alkoholowym psychoterapią trwającą cały okres wychodzenia z nałogu.

Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią przychodnię leczenia uzależnień w Krakowie, która zapewnia kompleksową terapię i pełne wsparcie podczas wychodzenia z nałogu. Bezpiecznie zabieg wszycia esperalu wykonasz: tutaj

Jak przygotować się do leczenia choroby alkoholowej

Najważniejszym krokiem jest zdanie sobie sprawy z problemu i zaakceptowanie pomocy z zewnątrz. Po pomoc w leczeniu mogą zgłaszać się zarówno osoby uzależnione, jak i członkowie ich rodziny. Pomagamy każdemu, kto tej pomocy od nas oczekuje, w dowolnej porze dnia. Każdy pacjent, który chce podjąć walkę z alkoholizmem musi być w pełnej trzeźwości.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Małopolskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej