Leczenie alkoholizmu Kraków

Jeśli zastanawiasz się nad profesjonalnym leczeniem alkoholizmu w Krakowie i masz wątpliwości, który ośrodek odwykowy wybrać to sprawdź proponowane przez nas dobre ośrodek leczenia uzależnień.

Placówki leczenia alkoholizmu w Krakowie oferują wiele możliwości – zarówno leczenia na NFZ, poprzez terapię i odwyk oraz AA. Leczenie uzależnień Kraków i wszelkie terapie alkoholizmu są niezwykle istotne. Nieleczony alkoholizm może doprowadzić nawet do zgonu alkoholika. Wyniszcza on również zarówno samego uzależnionego, jak i jego najbliższych. Alkoholizm, gdy nie jest właściwie leczony, może doprowadzić nawet do zgonu. Wybranie odpowiedniego ośrodka odwykowego oferującego kompleksowe leczenie alkoholizmu Kraków potrafi więc uratować życie. Warto zdecydować się na terapię alkoholową w jednym z ośrodków leczenia uzależnień w Małopolsce.

Kiedy podjąć się leczenia alkoholizmu w Krakowskim ośrodku uzależnień?

Przed rozpoczęciem procesu leczenia alkoholizmu osoba musi najpierw rozpoznać swój stan i podjąć chęć zaprzestania picia. Czasami osoba uzależniona może sama przyznać, że ma problem z piciem. Innym razem członkowie rodziny lub przyjaciele mogą przeprowadzić interwencję alkoholową. Wiąże się to z wyrażaniem przez bliskich obaw związanych z nadmiernym piciem. Interwencja pomaga również rozpocząć dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma dobrego ani złego momentu. Nieleczony alkoholizm może jednak wywołać szereg dodatkowych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, problemy w związkach i zakłócenia w pracy. Im szybciej Ty lub ktoś bliski otrzymacie pomoc w Krakowie, tym większa szansa na trwałą trzeźwość.

Etapy alkoholizmu, dzięki którym zdecydujesz się na w Krakowskim ośrodku uzależnień

Objawy alkoholizmu są różne dla każdej osoby. Pewne zachowania mogą się powtarzać z następujących objawów:

Wczesne stadium alkoholizmu

 • Picie dla ulgi w problemach,
 • Zwiększanie ilości spożywanego alkoholu,
 • Zapominanie pewnych wydarzeń, które wydarzyły się podczas picia,
 • Coraz więcej myśli o alkoholu
 • Planowanie działań związanych z piciem

Średnie i późne etapy

 • Picie więcej niż planowano
 • Nie przyznając się do problemów z piciem
 • Próba kontrolowania picia za pomocą gier umysłowych, takich jak decyzja, aby nigdy nie pić przed południem
 • Łamanie obietnic
 • Zmiany osobowości i wahania nastroju
 • Picie, gdy tylko obudzą się z nocnego snu

Późne etapy

 • Ciężkie objawy odstawienia zwane delirką

Jak leczyć alkoholizm w Krakowie?

Leczenie alkoholizmu w Krakowie dobierane jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Jeśli osoba cierpi na poważną chorobę fizyczną spowodowaną alkoholem, musi natychmiast uzyskać specjalistyczną pomoc medyczną. Leczenie uzależnień alkoholowych często zaczyna się od „odtrucia organizmu za pomocą detoksu”, czyli skutecznej próbie odstawienia organizmu od alkoholu. Po oczyszczeniu organizmu z alkoholu alkoholik rozpoczyna program terapeutyczny. Celem poradnictwa jest pomoc alkoholikowi w stawieniu czoła problemom emocjonalnym, które prowadzą do picia, oraz nauczenie się sposobów zaprzestania picia. Można podawać leki, aby ograniczyć fizyczny głód alkoholu.

Programy lecznicze alkoholizmu w Krakowie mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilku lat. Pamiętaj, alkoholikiem zostaje się już na całe życie – ale ty też możesz dołączyć do grona niepijących alkoholików. Miejsca pomocy alkoholowej obejmują poradnie, ośrodki zamknięte, kliniki i gabinety lekarskie.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Małopolskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej