Leczenie alkoholizmu Kielce

Zrób pierwszy krok w wyjściu z nałogu alkoholowego. Dowiedz się więcej o pobliskich ośrodkach leczenia alkoholizmu.

Alkohol zawiera w swoim składzie szereg różnego rodzaju toksyn. Nie jest to obojętne dla naszego organizmu, dlatego leczenie uzależnień to dla wielu alkoholików bardzo ważna decyzja.

Ośrodek leczenia uzależnień to nie jedno – a wiele możliwości i rodzajów leczenia. Pacjent może wybrać rodzaj leczenia, który najbardziej mu odpowiada. W niższej liście można odnaleźć zarówno prywatny ośrodek leczenia uzależnień, a także placówki, które współpracują z NFZ.

Alkoholizm u pacjentów bardzo negatywnie wpływa zarówno na ciało, jak i umysł uzależnionego, a nieleczony przez odpowiedni ośrodek leczenia uzależnienia od alkoholu prowadzić może nawet do śmierci. Alkoholizm to choroba doszczętnie wyniszczająca organizm i mająca ogromny wpływ zarówno na uzależnionego, jak i jego najbliższych, dlatego bardzo ważne jest, by odpowiednie leczenie wdrożyć najszybciej, jak to możliwe. Dokładnie przeprowadzone leczenie alkoholizmu w Kielcach przez profesjonalny prywatny ośrodek leczenia uzależnień potrafi więc uratować życie.

Jak wygląda leczenie alkoholizmu?

Alkoholik może mieć trudności z ograniczeniem picia ze względu na uzależnienie fizyczne, które rozwinął w trakcie wieloletniego picia. W większości przypadków osoba ta nie jest w stanie funkcjonować bez alkoholu. 

Detoksykacja alkoholowa i terapia

Dlatego też proces detoksykacji alkoholowej zazwyczaj rozpoczyna całą walkę z nałogiem. Proces detoksykacji koncentruje się na wypłukiwaniu alkoholu z organizmu człowieka. Podczas detoksu pacjenci często doświadczają objawów zespołu odstawiennego. Po zakończeniu procesu detoksykacji alkoholowej osoba przejdzie do odwykowego leczenia uzależnienia od alkoholu w jednym z stacjonarnych ośrodków uzależnień, aby rozpocząć poszukiwanie źródła nałogu i zbadać, jak upijanie się wpłynęło na jej życie.

Dzięki połączeniu terapii uzależnień, praktyk opartych na dowodach i programów specyficznych dla substancji, dobry prywatny ośrodek terapii lub działający we współpracy z NFZ wdraża kompleksowe podejście do leczenia nadużywania alkoholu. W Kieleckim programie odwykowym dla alkoholików pacjenci będą również uczestniczyć w sesjach jeden na jeden z terapeutami, aby aktywnie pracować nad źródłem upijania się. Aby podtrzymać abstynencje, pacjenci mogą zdecydować się świadomie na wszywkę alkoholową dającą bodziec awersyjny do potrzymania swojej trzeźwości. Lek jest mało inwazyjny dla osoby uzależnionej, a także ma niskie ryzyko powikłań, co idealnie wpasowuje się w cel leczenia uzależnień alkoholowych. Wszycie esperalu nie utrudnia funkcjonowania w codziennym życiu, ponieważ uaktywnia się dopiero po spożyciu alkoholu. Nie powoduje on otępienia, ani nie doprowadza do niebezpiecznych sytuacji. Z tego względu po przystąpieniu do zabiegu swobodnie można prowadzić pojazd, uprawiać sport i pracować przed komputerem. Zaletą esperalu jest także jego trwałość – od 8 do 12 miesięcy. Po tym czasie można ponownie podchodzić do terapii.

Na terenie Kielc odchodzi się od szablonowego traktowania osób uzależnionych, w związku z tym całe leczenie uzależnień od alkoholu zostaje przeprowadzona w formie dopasowanej do indywidualnych wymagań i potrzeb pacjenta.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Świętokrzyskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej