Leczenie alkoholizmu Kielce

Zrób pierwszy krok w wyjściu z nałogu alkoholowego. Dowiedz się więcej o pobliskich ośrodkach leczenia alkoholizmu.

Pomożemy Ci pokonać chorobę alkoholową w 3 krokach – zapewniamy kompleksową pomoc w leczeniu alkoholizmu, a skuteczność przeprowadzonych terapii wynosi 93%

Na świecie każdego roku z powodu alkoholu umiera ponad 3 miliony osób. Nie dopuść do tego, abyś Ty lub ktoś z Twoich bliskich dołączył do tego grona!

Leczenie alkoholizmu w przychodni w Kielcach – razem pokonamy chorobę alkoholową!

Aby pokonać uzależnienie raz na zawsze, konieczne jest kompleksowe podejście do leczenia uzależnień od alkoholu. To właśnie dlatego wszystkim pacjentom zaleca się program terapii zawierający detoks alkoholowy, zabieg z wykorzystaniem esperalu oraz terapię z psychologiem, które pozwalają stanąć na równe nogi i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. 

Specjalistyczne poradnie leczenia uzależnienia od alkoholu w Kielcach tworzone są przez najlepszych specjalistów w całej Polsce. Gwarantujemy kompleksowe leczenie choroby alkoholowej oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Krok pierwszy – detoks alkoholowy

Odtrucie alkoholowe to pierwszy krok do pokonania choroby alkoholowej. Polega ono na 

przerwaniu ciągu alkoholowego oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn, które odkładają się w organizmie po każdorazowym spożyciu alkoholu. Detoks alkoholowy polega na podaniu witaminowych kroplówek, które oprócz oczyszczenia organizmu pacjenta, uzupełniają wszystkie składniki odżywcze i minerały wypłukane przez alkohol. 

W ten sposób detoks łagodzi uciążliwe objawy nagłego zaprzestania picia i pozwala przetrzymać głód alkoholowy. Jest to konieczny etap, który wchodzi w skład kompleksowego leczenia alkoholizmu i stanowi podłoże do dalszego leczenia nałogu alkoholowego.

Krok drugi – leczenie alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej

Leczenie choroby alkoholowej za pomocą esperalu to aktualnie najskuteczniejszy sposób walki z nałogiem alkoholowym. Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach w znieczuleniu miejscowym pod okiem najlepszych lekarzy w Kielcach. Działanie leku esperal jest na tyle poważne, że sukcesywnie zniechęca osobę uzależnioną do picia alkoholu. Gwarancja producenta na działanie wszywki alkoholowej wynosi 8 miesięcy, jednak w praktyce esperal działa nawet do 12 miesięcy.

Kiedy osoba uzależniona po zabiegu wszycia esperalu zignoruje obecność wszywki alkoholowej w organizmie i zdecyduje się wypić choćby niewielką ilość alkoholu, będzie musiała zmierzyć się z wyjątkowo silnymi dolegliwościami. Do najczęstszych objawów należą: nudności i wymioty, ból głowy, duszności, lęk i niepokój, kołatanie serca, skoki ciśnienia czy zaczerwienienie twarzy. Pierwsze dolegliwości pojawiają się już po kilku minutach od spożycia alkoholu, trwać mogą nawet do 10 godzin.

Krok trzeci – indywidualne i rodzinne spotkania z psychologiem 

Osoba uzależniona funkcjonuje zupełnie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Odstawienie alkoholu, który zaliczany jest do substancji psychoaktywnych, może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno osoba uzależniona, jak i jego najbliżsi.

Kompleksowa terapia uzależnień i niestety często pomijana psychoterapia jest bardzo ważna, ponieważ pozwala zrozumieć źródło pojawienia się problemu oraz na nowo odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

terapia uzależnień - leczenie uzależnień behawioralnych leczenia uzależnień

Do czego prowadzi nadużywanie alkoholu

Długotrwałe i nadmierne spożywanie alkoholu nie rozchodzi się echem po organizmie człowieka. Co prawda nasz organizm jest przygotowany na skutki nocnego picia czy umiarkowanego spożywania alkoholu, to jednak w przypadku ciągłego nadmiernego picia, nie jest w stanie nadążyć on z regeneracją. To z kolei stopniowo odbija się na zdrowiu alkoholika. Osoby, które cały czas są pod wpływem alkoholu cierpią na biegunki, refluks żołądkowy, choroby przyzębia oraz zaburzenia potencji. W gorszych przypadkach alkohol

powoduje marskość wątroby, ostre zapalenie trzustki, impotencję, uszkodzenie mięśnia sercowego, a także jest jedną z przyczyn powstawania nowotworów. 

Alkoholizm sieje także spustoszenie w psychice. To właśnie dlatego osoby uzależnione bardzo często cierpią na depresję, padaczkę czy zaburzenia świadomości. 

Choroba alkoholowa zatruwa nie tylko zdrowie, ale także niszczy życie rodzinne.  

Odzyskaj kontrolę nad swoim życiem dzięki terapii uzależnień

Najważniejszym momentem w procesie leczenia uzależnień jest uświadomienie sobie istnienia problemu i przyjęcie pomocy od osób z zewnątrz. Leczenie alkoholizmu jest niezwykle trudne i wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony osoby uzależnionej.

Terapia uzależnień w Kielcach to kompleksowy program terapii leczenia choroby alkoholowej, który gwarantuje indywidualnie dopasowany sposób leczenia przygotowany w oparciu o stan zdrowia każdego pacjenta. Podstawą jest, aby pacjent podczas terapii w poradni czuł się dobrze i bezpiecznie, a także miał szansę odzyskania zdrowia psychicznego. W związku z tym nasze ośrodki wyróżnia zaangażowanie w całą terapię, fachowe wsparcie osobom uzależnionym podczas każdego etapu leczenia oraz pełna dyskrecja.

Na leczenie uzależnień od alkoholu może zgłosić się zarówno osoba uzależniona, jak i osoby współuzależnione lub żyjący z osobami uzależnionymi, m.in. rodzina. Pomagamy wszystkich osobom uzależnionym, którzy tylko chcą od nas tę pomoc przyjąć. Wszywka alkoholowa jest na ten moment najbardziej skutecznym sposobem leczenie uzależnień, jednak aby przyniosła oczekiwane efekty, powinna iść w parze z detoksykacją organizmu oraz psychoterapią. Tylko dzięki kompleksowemu podejściu do leczenia choroby alkoholowej można osiągnąć pełen sukces, jakim jest pokonanie nałogu.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Świętokrzyskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej