Leczenie alkoholizmu Katowice

Leczenie alkoholizmu w Katowicach możliwe jest na wiele sposobów - od prywatnych klinik, przez ośrodki na NFZ oferujących terapię i leczenie odwykowe.

Leczenie alkoholizmu Katowice może się różnić w zależności od potrzeb Pacjenta. Leczenie może obejmować krótką interwencję, poradnictwo indywidualne lub grupowe, program ambulatoryjny lub pobyt stacjonarny. Głównym celem leczenia jest praca nad zaprzestaniem spożywania alkoholu w celu poprawy jakości życia.

Alkoholizm jest chorobą i jako taką należy go traktować. Na szczęście w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła liczba technik i narzędzi leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w Katowicach.

Kliniki leczenia alkoholizmu Katowice dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Leczenie uzależnień Katowice

Kiedy szukasz skutecznej terapii uzależnień, doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z licznych ofert ośrodków leczenia uzależnień. Katowice to miasto, w którym coraz więcej osób uzależnionych korzysta z takiej możliwości. Leczenie uzależnień jest niezwykle ważne, ponieważ choroba alkoholowa postępuje bardzo szybko i z czasem wyniszczy życie zarówno osobom uzależnionym, jak i ich najbliższych. Uzależnienie alkoholowe, gdy nie jest właściwie leczone, może doprowadzić nawet do śmierci. Terapia uzależnień ratuje więc życie naszych pacjentów!

Terapia uzależnień Katowice – leczenie choroby alkoholowej

Najskuteczniejsze leczenie uzależnień to połączenie to dobrze przemyślany program terapeutyczny, który obejmują opiekę w stacjonarnym ośrodku odwykowym, terapie behawioralne, wsparcie społeczne i leczenie wszelkich współwystępujących schorzeń za pomocą farmakologii i dedykowanych zabiegów takich jak odtrucie alkoholowe, wszywka alkoholowa czy psychoterapia.

Leczenie alkoholizmu Katowice zazwyczaj obejmuje również pracę w grupach, sesje terapii rodzinnej, terapie alternatywne czy też pewne zmiany żywieniowe oraz pracę nad swoimi priorytetami i przyzwyczajeniami.

Ośrodki leczenia alkoholizmu Katowice – najlepsi terapeuci uzależnień są gotowi, żeby pomóc Ci wyjść z nałogu

Katowicki ośrodek leczenia uzależnień skupia się na skutecznej terapii leczenia alkoholizmu. Zapewniają komfortowe warunki przy jednoczesnym zachowaniu najbardziej zaawansowanych metod leczenia uzależnień. Pacjenci mogą liczyć na życzliwą opiekę najlepszych w swojej klasie specjalistów od uzależnień w Katowicach, indywidualne podejście oraz fachową opiekę.

Terapia uzależnień w Katowicach – daj sobie pomóc i wygraj z nałogiem

Osoba uzależniona może wybierać z wielu sposobów leczenia uzależnień. Jednak najważniejszym i pierwszym krokiem do pokonania uzależnienia jest przejście kompleksowej terapii uzależnień. W związku z tym naszym pacjentom do wyjścia z nałogu zalecana jest wszywka alkoholowa, która hamuje potrzebę picia, odtrucie alkoholowe, które oczyszcza z toksyn i ułatwia przerwanie ciągu alkoholowego oraz terapię z psychologiem, która pomaga zrozumieć, dlaczego pojawiło się uzależnienie i zacząć żyć na nowo.

Odtrucie alkoholowe jako pierwszy krok w terapii uzależnień

Głównym celem detoksu alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się we krwi po spożyciu napojów alkoholowych oraz powstrzymanie cugu alkoholowego. Podawane w formie dożylnej kroplówki witaminowe nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne witaminy i minerały, które zostały wypłukane przez alkohol. Takim sposobem detoks minimalizuje konsekwencje związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy nagłego zaprzestania picia, pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy oraz pozwala przerwać ciąg alkoholowy. Jest koniecznym etapem wchodzącym w proces kompleksowego leczenia alkoholizmu i stanowi podstawę dalszego leczenia uzależnień.

ośrodek leczenia uzależnień i nałogów - oczyść organizm

Leczenie nałogu alkoholowego przy pomocy wszywki alkoholowej

Implantacja esperalu to aktualnie najbardziej skuteczny sposób walki z alkoholizmem. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym pod okiem doświadczonych specjalistów w mieście. Działanie leku jest na tyle mocne, że skutecznie powoduje awersję do spożywania alkoholu. Producent gwarantuje działanie preparatu przez 8 miesięcy, jednak w praktyce esperal działa nawet około 12 miesięcy.

Najważniejsze jest, aby wybrać sprawdzony ośrodek, który wykonuje zabiegi w oparciu o oryginalny preparat. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie maksymalną skuteczność terapii. Bezpiecznie zabieg wszycia esperalu wykonasz: tutaj.

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zlekceważą obecność wszywki alkoholowej i zdecyduje się na picie, musi liczyć się z przykrymi objawami. Do najczęstszych objawów u pacjentów należą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i niepokój, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy zaczerwienie twarzy, a czasami chwilowe zaburzenia psychiczne. Pierwsze dolegliwości można zaobserwować już po kilku minutach od wypicia alkoholu i nieprzerwanie mogą trwać nawet przez 10 godzin.

Spotkania z psychologiem pomogą Ci pokonać alkoholizm i odzyskać kontrolę nad swoim życiem

Osoba uzależniona funkcjonuje całkowicie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Zaprzestanie picia może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno alkoholik, jak i jego najbliżsi.
Terapia z psychoterapeutą jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala zrozumieć skąd pojawił się problem oraz na nowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Leczenie uzależnień Katowice

Podejmij walkę z uzależnieniem i zacznij życie bez nałogu. Terapia alkoholowa to najbardziej skuteczna metoda w leczeniu uzależnienia. Przychodnie leczenia alkoholizmu oferują indywidualne podejście i przyjazną atmosferę, są po to, by Ci pomóc.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Śląskie.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej