define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); Leczenie alkoholizmu Katowice | Ośrodki leczenie alkoholizmu w Katowicach

Leczenie alkoholizmu Katowice

Leczenie alkoholizmu w Katowicach możliwe jest na wiele sposobów - od prywatnych klinik, przez ośrodki na NFZ oferujących terapię i leczenie odwykowe.

Leczenie alkoholizmu Katowice może się różnić w zależności od potrzeb Pacjenta. Leczenie może obejmować krótką interwencję, poradnictwo indywidualne lub grupowe, program ambulatoryjny lub pobyt stacjonarny. Głównym celem leczenia jest praca nad zaprzestaniem spożywania alkoholu w celu poprawy jakości życia.

Alkoholizm jest chorobą i jako taką należy go traktować. Na szczęście w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła liczba technik i narzędzi leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu w Katowicach.

Kliniki leczenia alkoholizmu Katowice dostępne są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Leczenie uzależnień Katowice

Kiedy szukasz skutecznej terapii uzależnień, doskonałym rozwiązaniem może być skorzystanie z licznych ofert ośrodków leczenia uzależnień. Katowice to miasto, w którym coraz więcej osób uzależnionych korzysta z takiej możliwości. Leczenie uzależnień jest niezwykle ważne, ponieważ choroba alkoholowa postępuje bardzo szybko i z czasem wyniszczy życie zarówno osobom uzależnionym, jak i ich najbliższych. Uzależnienie alkoholowe, gdy nie jest właściwie leczone, może doprowadzić nawet do śmierci. Terapia uzależnień ratuje więc życie naszych pacjentów!

Terapia uzależnień Katowice – leczenie choroby alkoholowej

Najskuteczniejsze leczenie uzależnień to połączenie to dobrze przemyślany program terapeutyczny, który obejmują opiekę w stacjonarnym ośrodku odwykowym, terapie behawioralne, wsparcie społeczne i leczenie wszelkich współwystępujących schorzeń za pomocą farmakologii i dedykowanych zabiegów takich jak odtrucie alkoholowe, wszywka alkoholowa czy psychoterapia.

Leczenie alkoholizmu Katowice zazwyczaj obejmuje również pracę w grupach, sesje terapii rodzinnej, terapie alternatywne czy też pewne zmiany żywieniowe oraz pracę nad swoimi priorytetami i przyzwyczajeniami.

Ośrodki leczenia alkoholizmu Katowice – najlepsi terapeuci uzależnień są gotowi, żeby pomóc Ci wyjść z nałogu

Katowicki ośrodek leczenia uzależnień skupia się na skutecznej terapii leczenia alkoholizmu. Zapewniają komfortowe warunki przy jednoczesnym zachowaniu najbardziej zaawansowanych metod leczenia uzależnień. Pacjenci mogą liczyć na życzliwą opiekę najlepszych w swojej klasie specjalistów od uzależnień w Katowicach, indywidualne podejście oraz fachową opiekę.

Terapia uzależnień w Katowicach – daj sobie pomóc i wygraj z nałogiem

Osoba uzależniona może wybierać z wielu sposobów leczenia uzależnień. Jednak najważniejszym i pierwszym krokiem do pokonania uzależnienia jest przejście kompleksowej terapii uzależnień. W związku z tym naszym pacjentom do wyjścia z nałogu zalecana jest wszywka alkoholowa, która hamuje potrzebę picia, odtrucie alkoholowe, które oczyszcza z toksyn i ułatwia przerwanie ciągu alkoholowego oraz terapię z psychologiem, która pomaga zrozumieć, dlaczego pojawiło się uzależnienie i zacząć żyć na nowo.

Odtrucie alkoholowe jako pierwszy krok w terapii uzależnień

Głównym celem detoksu alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które gromadzą się we krwi po spożyciu napojów alkoholowych oraz powstrzymanie cugu alkoholowego. Podawane w formie dożylnej kroplówki witaminowe nie tylko oczyszczają organizm pacjenta, ale także uzupełniają niezbędne witaminy i minerały, które zostały wypłukane przez alkohol. Takim sposobem detoks minimalizuje konsekwencje związane z kacem, łagodzi nieprzyjemne objawy nagłego zaprzestania picia, pozwala przezwyciężyć głód alkoholowy oraz pozwala przerwać ciąg alkoholowy. Jest koniecznym etapem wchodzącym w proces kompleksowego leczenia alkoholizmu i stanowi podstawę dalszego leczenia uzależnień.

ośrodek leczenia uzależnień i nałogów - oczyść organizm

Leczenie nałogu alkoholowego przy pomocy wszywki alkoholowej

Implantacja esperalu to aktualnie najbardziej skuteczny sposób walki z alkoholizmem. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym pod okiem doświadczonych specjalistów w mieście. Działanie leku jest na tyle mocne, że skutecznie powoduje awersję do spożywania alkoholu. Producent gwarantuje działanie preparatu przez 8 miesięcy, jednak w praktyce esperal działa nawet około 12 miesięcy.

Najważniejsze jest, aby wybrać sprawdzony ośrodek, który wykonuje zabiegi w oparciu o oryginalny preparat. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie maksymalną skuteczność terapii. Bezpiecznie zabieg wszycia esperalu wykonasz: tutaj.

Kiedy osoby uzależnione po zaszyciu zlekceważą obecność wszywki alkoholowej i zdecyduje się na picie, musi liczyć się z przykrymi objawami. Do najczęstszych objawów u pacjentów należą: nudności i wymioty, silny ból głowy, duszności, lęk i niepokój, metaliczny posmak w ustach, skoki ciśnienia czy zaczerwienie twarzy, a czasami chwilowe zaburzenia psychiczne. Pierwsze dolegliwości można zaobserwować już po kilku minutach od wypicia alkoholu i nieprzerwanie mogą trwać nawet przez 10 godzin.

Spotkania z psychologiem pomogą Ci pokonać alkoholizm i odzyskać kontrolę nad swoim życiem

Osoba uzależniona funkcjonuje całkowicie inaczej niż u osoby w pełni zdrowej. Zaprzestanie picia może skutkować niekontrolowanymi zachowaniami, podczas których zagrożona jest zarówno alkoholik, jak i jego najbliżsi.
Terapia z psychoterapeutą jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala zrozumieć skąd pojawił się problem oraz na nowo odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Leczenie uzależnień Katowice

Podejmij walkę z uzależnieniem i zacznij życie bez nałogu. Terapia alkoholowa to najbardziej skuteczna metoda w leczeniu uzależnienia. Przychodnie leczenia alkoholizmu oferują indywidualne podejście i przyjazną atmosferę, są po to, by Ci pomóc.

Sprawdź też: Leczenie alkoholizmu Śląskie.

Cennik

Leczenie uzależnień

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Kup detoks

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych
 • Wyrównanie elektrolitów
 • Wypłukanie toksyn
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Kup e-konsultację

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Prywatność
 • Pełna dyskrecja
 • Doświadczenie
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 3

Wszywka alkoholowa standard / vip / exclusive


od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Kup farmakoterapię

Dlaczego warto?

 • Konsultacja chirurgiczna
 • Kwalifikacja do zabiegu
 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • Pomoc w problemie
 • E-recepta od 99 zł*
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Kup psychoterapię

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja terapeutyczna
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Wsparcie
 • Indywidualny plan terapii
 • Wysoka skuteczność
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej