define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); Jak przestać pić alkohol - domowe sposoby - Leczeniealkoholizmu.pl

Jak przestać pić alkohol?

Nie trzeba bardzo się natrudzić, żeby wpaść w nałóg alkoholowy. Stresująca praca, nadmiar obowiązków, problemy w domu – powodów jest wiele. Alkohol sam w sobie nie jest uznawany za coś złego, w związku z tym zazwyczaj towarzyszy nam na spotkaniach z rodziną czy znajomymi. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie potrafimy go sobie odmówić i nie wiemy, kiedy powiedzieć „dosyć”. O ile osoby w pełni zdrowe nie mają problemu odmówić sobie picia alkoholu, to w przypadku osoby uzależnionej zaprzestanie picia jest to niezwykle trudne.

Uzależnienie od alkoholu nie wybiera tylko biednych i bezdomnych – może dopaść każdego bez względu na płeć czy status społeczny.

Jak przestać pić? Czy pokonanie choroby alkoholowej bez odpowiedniej terapii jest możliwe? Dlaczego domowe metody nie zawsze okazują się skuteczne?

jak przestać pić alkohol?

Jak przestać pić – domowe sposoby na przestanie picia alkoholu

Zakłada się, że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną, która może uaktywnić się w każdej chwili. Jakie są wiec domowe sposoby na to, żeby przestać pić alkohol?

W pierwszej kolejności należy zacząć od zmiany nawyków i trybu życia. Znajdź zajęcie, które pochłonie Twój wolny czas. Zacznij robić to, co lubisz najbardziej albo odnajdź swoje pasje. Kiedy pochłoną Cię nowe zajęcia, Twoje myśli będą mniej uciekać w stronę alkoholu i chęci sięgnięcia po kieliszek. W zachowaniu abstynencji pomoże także rezygnacja z alkoholowego towarzystwa, szczególnie jeśli nie szanuje ono Twojej decyzji o pozostaniu w trzeźwości. Niektórzy twierdzą, że pozytywne działanie w walce z nałogiem mają także niektóre rodzaje ziół. Doskonale sprawdzą się tutaj zioła kudzu, liście czystka, bukwica lekarska czy ziele dziurawca, które działają uspokajająco oraz wspomagają proces detoksykacji organizmu.

Detoks alkoholowy domowym sposobem – dlaczego się nie uda?

Choroba alkoholowa to nie przelewki. Zmiana nawyków i towarzystwa oraz znalezienie sposobu na zajęcie sobie wolnego czasu to ważne aspekty leczenia, jednak niewystarczające w przypadku zaawansowanego uzależnienia od alkoholu.

W pierwszej kolejności alkoholik musi zdać sobie sprawę ze swojego nałogu, a następnie doprowadzić swój organizm do całkowitej trzeźwości i nauczyć się mierzyć się z problemami, które wywołują chęć sięgnięcia po alkohol, co bardzo często jest możliwe dopiero po sesji psychoterapeutycznej. Dopiero wtedy można wspomóc walkę z uzależnieniem za pomocą domowych sposobów, które pozwolą nam trwać w abstynencji.

Aby przestać pić i pokonać alkoholizm należy całkowicie odstawić alkohol. Czasami silna wola to nie wszystko. W przypadku wysoko zaawansowanych uzależnień nagłe i całkowite odstawienie alkoholu może wiązać się z niebezpiecznymi reakcjami ze strony alkoholika zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Niepohamowana związana z piciem alkoholu może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia alkoholika i osób, z którymi mieszka. Dlatego na tym etapie szczególnie ważne jest, aby leczenie uzależnienia odbywało się pod okiem specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak postępować z alkoholikiem w kryzysowych sytuacjach.

Czy można wyjść z alkoholizmu bez terapii

Choroba alkoholowa bardzo często powoduje nieodwracalne zaburzenia zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej, tym samym rujnując im życie. Co więcej, obciąża nie tylko samego uzależnionego, ale także osób z jego najbliższego otoczenia. Kompleksowa terapia leczenia alkoholizmu to klucz do wyjścia z nałogu. Oznacza to, że najskuteczniejszym sposobem pokonaniu alkoholizmu jest połączenie terapii psychoterapeutycznej z farmakologią i specjalistycznymi zabiegami, jak detoks alkoholowy czy implantacja wszywki alkoholowej (esperal).

picia picie pije

Terapia leczenia uzależnień – dołącz do anonimowych alkoholików i zacznij cieszyć się życiem

Zaufaj specjalistom i powiedz STOP alkoholowi. Postaw na kompleksowe leczenie alkoholizmu w prywatnej klinice. Cel, jaki przyświeca ośrodkom walki z alkoholizmem to komfortowa terapia i skutecznie leczenie. W związku z tym, decydując się na ośrodek leczenia, masz pewność, że trafisz pod opiekę najlepszych specjalistów.

Zobacz także

Czerwona twarz po alkoholu

Cennik

Leczenie uzależnień

Krok 1

Detoks alkoholowy 3h/6h/12h/Max

od 650 zł

Pomoc w odstawieniu alkoholu.

Kup detoks

Dlaczego warto?

 • Pomoc w odstawieniu
 • Przerwanie ciągu alkoholowego
 • Likwidacja objawów odstawiennych
 • Wyrównanie elektrolitów
 • Wypłukanie toksyn
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 2

Konsultacja z lekarzem/psychiatrą ONLINE / e-recepta

od 250 zł*

Konsultacja lekarska / psychiatryczna.

Kup e-konsultację

Dlaczego warto?

 • Konsultacja lekarska
 • Konsultacja psychiatryczna
 • Indywidualne podejście
 • Prywatność
 • Pełna dyskrecja
 • Doświadczenie
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 3

Wszywka alkoholowa standard / vip / exclusive


od 479 zł*

Farmakoterapia / e-recepta. Uniemożliwienie spożywania alkoholu.

Kup farmakoterapię

Dlaczego warto?

 • Konsultacja chirurgiczna
 • Kwalifikacja do zabiegu
 • Indywidualnie dobrany lek
 • Wysoka skuteczność
 • Pomoc w problemie
 • E-recepta od 99 zł*
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Krok 4

Terapia psychologiczna ONLINE

od 139 zł*

Indywidualne/grupowe sesje psychoterapii uzależnień.

Kup psychoterapię

Dlaczego warto?

 • Profesjonalna sesja terapeutyczna
 • Gwarancja dyskrecji
 • Kompleksowa diagnoza
 • Wsparcie
 • Indywidualny plan terapii
 • Wysoka skuteczność
Kup komplet

Kup wszystkie kroki w pakiecie taniej online!
Oferujemy możliwość wystawienia L4 na cały okres leczenia.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej