Leczenie alkoholizmu Gdynia

Potrzebujesz pomocy centrum leczenia uzależnień w Gdyni, który pozwoli Ci pokonać nałóg alkoholowy? Sprawdź najlepsze specjalistyczne ośrodki leczenia uzależnień.

Badania wskazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy niespełna 12% Polaków. Alkoholizm to ciężka choroba, która w ekspresowym tempie się rozwija i jest przyczyną zaburzeń zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Dodatkowo, wyniszcza nie tylko samego uzależnionego, ale także najbliższą rodzinę, tym samym rujnując im życie. Bagatelizowany alkoholizm bardzo często doprowadza do śmierci osoby uzależnionej.

Aby tego uniknąć, należy wybrać odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień, który dostosuje sposób leczenia uzależnień do indywidualnych wymagań alkoholika i zagwarantuje kompleksową pomoc w pokonaniu nałogu alkoholizmu. Zobacz ośrodki leczenia uzależnień na terenie Gdyni.

Poradnia leczenia uzależnień w Gdyni – jak wybrać odpowiedni ośrodek leczenia alkoholizmu

Każdy ośrodek leczenia choroby alkoholowej dobiera indywidualną terapię leczenia dla każdego pacjenta. Najlepszym sposobem jest połączenie terapii poznawczo-behawioralnej oraz farmakologii i specjalistycznych zabiegów, takich jak detoks alkoholowy czy zabieg wszycia wszywki alkoholowej. Leczenie nałogu alkoholowego w Gdyni bardzo często obejmuje również zajęcia w grupach, zajęcia terapeutyczne z najbliższą rodziną, czy inne terapie alternatywne, które pozwolą zmienić przyzwyczajenia oraz całe życie.

Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej na terenie Gdyni

Zastosowanie kompleksowej terapii uzależnień zwiększa szanse na wyjście z choroby alkoholowej. Kompleksowe leczenie uzależnień najczęściej składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest detoks, którego rolą jest wyciągnięcie alkoholika z ciągu alkoholowego. Etap ten polega na odtruwaniu organizmu i oczyszczaniu go z toksyn. Następnymi etapami leczenia alkoholizmu jest wszywka alkoholowa esperal, która swoim działaniem hamuje chęć sięgnięcia po alkohol oraz terapia z psychologiem, która również jest niezbędna podczas leczenia choroby alkoholowej.

Dlaczego warto zdecydować się na centrum leczenia alkoholizmu?

Wyjście z choroby alkoholowej wymaga ogromnej pracy nad sobą, cierpliwości i samozaparcie od pacjenta. Centrum leczenia uzależnień w Gdyni to gwarancja pokonania choroby alkoholowej. Oczywiście każdy ośrodek leczenia uzależnień może mieć swój osobisty sposób walkę z nałogiem, jednak dla każdego najważniejsze jest skuteczne pokonanie choroby alkoholowej. Pod okiem doświadczonych psychoterapeutów będziesz mógł wyjść z uzależniania od alkoholu i na nowo cieszyć się życiem.

Leczenie uzależnień

Leczenie uzależnień zobowiązuje do nagłego i definitywnego odstawienia alkoholu. To w przypadku pacjentów, które od dawna nadużywają alkoholu, bardzo często wiąże się z zagrażającymi zdrowiu i życiu reakcjami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Silna chęć sięgnięcia po alkohol może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia, z tego powodu ważne jest, aby całą terapię nieustannie kontrolowali wykwalifikowani terapeuci, którzy doskonale wiedzą, co robić i jak się zachować w kryzysowych sytuacjach.

Centrum terapii w Gdyni

Ośrodek leczenia uzależnień ma jedno najważniejsze zadanie – jest nim skuteczne leczenie alkoholizmu. Gdynia to żaden wyjątek. Każdy ośrodek leczenia w Gdyni dokłada wszelkich starań, aby cała terapia była możliwie jak najbardziej komfortowa dla osoby uzależnionej a leczenie uzależnień efektywne. W związku z tym, wybierając ośrodek leczenia możesz liczyć na wykwalifikowanych specjalistów od alkoholizmu w Gdyni. Bardzo często w ofercie ośrodka można otrzymać także wsparcie dla rodzin pacjentów z Gdyni.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej