Notifications
Clear all

Detoks alkoholowy a objawy niepożądane

   RSS

0
Autor tematu

Oczyszczenie z organizmu jest łatwe, lekkie i przyjemne? Bo mnie się to nie wydaje takie być 😀 Jak wygląda uwalnianie się od alkoholu? Organizm bardzo się męczy? Na co mam się nastawić, czy może lepiej nie pytać i po prostu działać :D?

1 Answer
0

Wychodzenie z ciągu alkoholowego i detoksykacja organizmu to pierwszy krok do pokonania choroby alkoholowej. Rozwój alkoholizmu powoduje, że osoba uzależniona potrzebuje większej dawki danego trunku, aby uzyskać stan upojenia. Kiedy ciąg alkoholowy jest przerywany albo organizm nie otrzymuje wystarczającej dawki płynu etylowego bardzo często dochodzi do wystąpienia zespołu abstynencyjnego, który przejawia się zaburzeniami somatycznymi. Zespół ten przybiera formę łagodną i ciężką. W wersji łagodnej mówimy o takich objawach jak drżenie rąk lub silne drgawki, nudności, wymioty, zaburzenia pracy serca, nadpobudliwość (pobudzenie psychoruchowe), ogólne pobudzenie, ból i zawroty głowy, bezsenność i problemy z zasypianiem,
ogólne osłabienie fizyczne i psychiczne, obniżenie nastroju, wzmożona potliwość,
omamy i halucynacje alkoholowe (halucynacje wzrokowe, dotykowe albo słuchowe). Natomiast w przypadku wersji ciężkiej dochodzi do: zaburzeń świadomości, majaczenia alkoholowego (majaczenie drżenne, delirium tremens), uczucia lęku, drżenia całego ciała i napadów drgawkowych, padaczki alkoholowej, urojeń, nadpobudliwości i nieobliczalności, zmiany rytmu snu i problemów z wysypianiem się lub zaśnięciem, nadaktywności układu nerwowego (tachykardia, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie źrenic), nadpobudliwości psychoruchowej, zaburzeń orientacji, niekontrolowanego oddawania moczu oraz zespołu Otella i syndromu Wernickiego-Korsakowa.

W celu złagodzenia tych objawów zalecamy przeprowadzenie detoksykacji w specjalnym ośrodku, która pomoże złagodzić wyżej wymienione dolegliwości i ułatwi wyjście z nałogu.

Scroll to top

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Ok, rozumiem Dowiedz się więcej